DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Danıştay En Az Lise Mezun Hizmetli, Aşçı, Garson 28 Personel Alıyor

Danıştay En Az Lise Mezun Hizmetli, Aşçı, Garson 28 Personel Alıyor

Kamu alımı yeni! Danıştay Başkanlığı tarafından yapılan resmi ilan ile en az lise mezunu sözleşmeli hizmetli, aşçı, bulaşıkçı, sağlık teknisyeni olmak üzere çok sayıda kamu personeli alımı yapılacak. Danıştay kamu alımına kimler başvurabilecek?

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:30
Danıştay En Az Lise Mezun Hizmetli, Aşçı, Garson 28 Personel Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün yayınlanan resmi gazete ile Danıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanı ile başkanlık Matadorbet bünyesine 19 Hizmetli personel alımı, 2 sağlık teknisyeni, 3 aşçı alımı, 2 garson alımı, 2 bulaşıkçı alımı olmak üzere toplam 28 kişi sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yapılacak alımın branşlar bazında alım şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Danıştay sözleşmeli 28 personel alımında bütün branşlarda adaylardan 2018 KPSS lisans ve 2018 KPSS ortaöğretim önlisans sınav sonuçlarına göre alım yapılacak. Lisans mezunları için yapılan alımlarda adayların KPSSP3, ön lisans mezunlarında KPSSP93, ortaöğretim mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması şartı bulunmaktadır.

2 Garson alımı için adayların Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olması veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olması veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

3 Kamu Aşçı alımında adayların en az lise veya dengi okul mezunu olması, aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olması veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olması veya ilgili branşta sertifika sahibi olması ve Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

2 kişi kamu bulaşıkçı alımında adayların En az lise veya dengi okul mezunu olması gerekmektedir.

2 kişi sağlık teknisyeni alımında adayların Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

19 kişi kamu hizmetli alımında ise adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması şartı aranmaktadır.

Başvurmak isteyen adayların Danıştay Başkanlığının internet sitesi üzerinden alınacak başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıda verdiğimiz ilan içeriğindeki diğer evraklarla birlikte Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi. Dumlupınar Bulvarı No:149 Çankaya Ankara adresine şahsen 25 Haziran 2019 ve 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında başvurmaları gerekmektedir.

Danıştay Başkanlığı 28 sözleşmeli kamu personel alım ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP