DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz Personel Alımı! Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz Personel Alımı! Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanlığında istihdam edilmek üzere KPSS’siz kadroda istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı başvuruları başlamıştır. Tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz Personel Alımı! Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı yapılmaktadır. Başvuruları başlayan kamu personel alımı için sayfa sonunda link verilmiştir.

CUMHURBAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMLARI BAŞLADI

Covid-19 koronavirüs salgını nedeniyle bir hayli uzatılan Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı başvuruları başlamış olup son başvuru tarihi 26 Haziran 2020 olarak ilan edilmiştir. İlgilenen adaylar İŞKUR resmi web sitesi üzerinden şartlara haiz olmaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2- 18 yaşını tamamlamış olması,

3- Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine özel hayat ve hayatın gizli alanına cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmaması,

4- Askerlik ile ilişiği olmamak yapmış olmak ve tecilli veya muaf olması,

5- Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olması,

6- Başvurunun son günü itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olması,

7- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımak,

8- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, şartları aranır.

9- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan ilanlardan, sadece bir il -ilanda istenen ilde ikamet etme zorunluluğu vardır- ve bu il için ilan edilen meslek kollarından sadece birine başvuru yapabilecektir.

10- Alınacak işçilerin deneme süresi 2 ay olup deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecek.

11- Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumunun olmaması gerekmektedir.

12- Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması,

13- Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler için sınav süreci idare tarafından her aşamada sonlandırılabilecektir.

14- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması,

15- Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş olacaklardır.

ADAYLAR BAŞVURU İÇİN LİNK AŞAĞIDADIR

Adaylar daha detaylı bilgi ve başvurularını tamamlamaları için aşağıdaki verilen linkler üzerinden 26 Haziran 2020 tarihine kadar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden şartlara haiz olanlar başvurularını tamamlayabilirler.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivler Başkanlığı temizlik personeli alımı başvurularını İNCELEYİNİZ.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı güvenlik görevlisi alımı başvuruları İNCELEYİNİZ.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP