DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CTE ve Adalet Bakanlığı 13202 Personel Alımı Gerçekleştirecek

CTE ve Adalet Bakanlığı 13202 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından personel alımı müjdesi haberi geldi. Sayın Bakan Gül 13 bin 202 personel alımı gerçekleştirileceğini bildirdi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:56
CTE ve Adalet Bakanlığı 13202 Personel Alımı Gerçekleştirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CTE ve Adalet Bakanlığı 13202 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından personel alımı müjdesi haberi geldi. Sayın Bakan Gül 13 bin 202 personel alımı gerçekleştirileceğini bildirdi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bir çok önemli açıklamalarda bulundu ve Adalet Bakanlığı birimlerine memur alımı ve personel alımı gerçekleştirileceğini söyledi. 

Sayın Bakan Gül, “Sevgili genç arkadaşlar, personel alım ilanımız yayınlanacak. İKM, İnfaz koruma memuru alımı, mübaşir alımı, zabıt katibi alımı, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13.202 yeni personel alımı gerçekleştireceğiz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.” Açıklamasını yaptı.

abdulhamit gul

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

7 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

7. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. CTE ve Adalet Bakanlığı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP