DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CTE 300 İdare Memuru Alımı Yapacak

CTE 300 İdare Memuru Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 'na bağlı olan Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü 300 kişi idare memuru öğrencisi alımı yapacak. Kamu personeli alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Şartlar ne olacak? detaylar kılavuz yayımlanınca belli oldu.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:37
CTE 300 İdare Memuru Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 Ay Eğitim Verilecek
CTE kurumlarında idari personel olarak görev yapacak 300 personel için alımlar gerçekleştiriliyor. Başvuru yapacak adayların 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca KPSS P3 puan türünden de en az 70 almak gerekiyor. 70 ve üzerinde puan alan adaylar sıralamaya tabi tutulacak ve ilk 1.500 kişi sözlü sınav ve mülakatlara davet edilecek. Mülakat sınavında 70 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak ve ilk 300 aday öğrenci olarak kabul edilecek.

Öğrenci olarak alınan adaylar 5 Ay boyunca hizmet öncesi eğitim alacak. Bu süre zarfında harçlık mahiyetinde de bir ücret ödenecek. Eğitim sonrasında Mariobet görevini bırakanlardan ise yapılan masrafın 2 katı kadar ücret alınacak.

Başvuru Tarihleri
Başvurular 19 Ağustos tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 2 Eylül olarak belirlendi. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyeceği gibi posta yoluyla yapılan hiçbir başvuru da kabul edilmeyecektir. Başvuruların da şahsen yapılması gerekmektedir.

Sözlü sınav yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde sonuçlar açıklanacak. Bundan sonra adaylar duyuruları takip ederek eğitim merkezine geleceklerdir. Eğitim süresi boyunca adaylara kıyafet ve barınma imkanları sağlanacak. İsteyen barınma ihtiyacını kendisi de giderebilir. Bu ihtiyaçlardan faydalanmayacak olanlar herhangi bir hak iddiasında bulunamayacaktır.

Eğitim sırasında verilen derslerden sınavlar yapılacaktır. Bu sınavların tamamından başarılı bir şekilde geçen adaylar idare memuru olarak atanabilecek. Mezun olan idare memurlarının aldıkları hizmet süresinin iki katı kadar çalışma zorunlulukları bulunmaktadır. Dolayısıyla 5 aylık eğitim için en az 10 Ay çalışılması mecburidir. Bunun yanı sıra sağlık sorunları hariç herhangi bir nedenle zorunlu hizmeti tamamlayamayan adayların eğitim masraflarının iki katını ödemesi gerekiyor. Ancak bu şekilde görevden ayrılmaları mümkün olacaktır. 

300 idare memuru alımı ile ilgili tüm duyurular Adalet Bakanlığı CTE kurumunun internet sayfası üzerinden yapılacaktır. Yaşanacak yeni gelişmeleri sitemizden de takip edebilir ve en doğru bilgilere en hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

CTE idare memuru alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP