DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çok sayıda sağlık personeli alınacak!

Çok sayıda sağlık personeli alınacak!

Resmi Gazete'nin bugünkü yayımlanan sayısında, KPSS'li KPSS'siz 95 tane sağlık personeli alınacağı duyuruldu.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
Çok sayıda sağlık personeli alınacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS’li KPSS’siz çok sayıda sağlık personeli alınacak!

Resmi Gazetede yayımlanan haberde, KPSS’li KPSS’siz 95 tane sağlık personeli alınacağı duyuruldu.

19 Mayıs Üniversitesi, Resmi Gazete’de 95 tane sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. Sözleşmeli olarak yapılacak alımlarda çeşitli birimlere alım gerçekleştirilecek. Başvurular ilan yayımlandığı tarihten 15 gün sonra sona erecektir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, yayımlamış olduğu alım ilanında, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre Samsun il ve ilçelerindeki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi’ne bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 2018 KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle toplam 95 (doksan beş) adet sözleşmeli personel alınacaktır” ifadesini kullandı.

ARANILAN GENEL KOŞULLAR

1-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

2-Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4-657 Sayılı Kanunun 53’ncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

5-Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması(askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak.)

6-Son 1(bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı fesh etmemiş olmak.

7-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

8- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesh edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI VE İSTENİLEN BELGELER

Adayların bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde;

1-Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

2-Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi

3- Eczacılar için “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” 1 sayılı cetvelde KPSS şartı aranmadığından başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar Lisans not ortalamasına göre alınacaktır. Lisans Transkripti (onaylı belge) (4’lük ve 5’lik not sisteminin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde YÖK’ün belirlediği dönüşüm tablosu esas alınacaktır). Puanların eşit olması durumunda mezuniyet tarihi önce olan adaya hak verilecektir.

4- 1 adet vesikalık resim ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. (Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP