DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personel Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personel Alımı

Kamu personel alımı ilanları ile güncel bir şekilde açıklanmış olan duyurularda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 125 adet uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:49
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakanlık memur alımı için çalışmak isteyen vatandaşların Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinin Hukuk bölümü, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler veya Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri programlarından mezun olmaları şartı bulunmakta.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

•    125 Uzman Yardımcısı Alımı son başvuru tarihi 07.11.2021 olarak açıklandı.

•    Çalışma bakanlığı ilanları için başvurular aşağıda yazılı olan link üzerinden online olarak yapılması gerekiyor.

•    Uzman yardımcısı personeli alımı için yayınlanmış olan resmi ilanın belgesi hemen aşağıda bulunuyor. Lütfen inceleyiniz.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

kamu personel memur isci alimi

UZMAN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1.    Bakanlık memur alımı ilanları için başvuruda bulunmak isteyenlerin Türk vatandaşı olması ve ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından 70 puan almış olmaları gerekiyor.

2.    Kamu personel alımı ilanları doğrultusunda iş başvuru gerçekleştirecek olan adayların 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

3.    Uzman yardımcılığı sınavına girmek isteyenlerin askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı örneği gerekiyor.

4.    Güncel kamu personel alımı için başvuru işlemlerinde bulunacak olan vatandaşların eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için) ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Serhat Kalkınma Ajansı Personel Alım İlanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP