DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bekçilik Sınav Sonuçları Yayımlandı! İzlenecek Yollar Neler

Bekçilik Sınav Sonuçları Yayımlandı! İzlenecek Yollar Neler

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan bekçilik sınav sonuçları yayımlanmıştır. Kazanan adaylar için izlenecek yollar neler, sıralı aşamaları haberimiz detayında…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:36
Bekçilik Sınav Sonuçları Yayımlandı! İzlenecek Yollar Neler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı iş birliğinde yapılan bekçilik sınavında 100 soru sorulmuştu. Sorular 6 ayrı kategoride olup adayların en az 50 puan geçer oy alması gerekmekteydi. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar Polis Akademisi Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilir. Mülakatı kazanan ilbet adaylara resmi internet sitesi üzerinde mülakata girmeye hak kazanmıştır bilgisi karşınıza çıkacaktır.

Alımlar ortalama puan üstünlüğüne göre yapılacağından dolayı fiziki yeterlilik ve sözlü sınavından ortalama %50 olması gerekmektedir. Bekçi alımı puan üstünlüğüne göre yapılacağından ortalamanın iyi derece olması gerekmektedir.

Bekçilik alımı sonraki aşamalar neler; Yazılı sınavı başarıyla geçen adaylar sonraki aşamada sözlü sınava gireceklerdir. Sözlü sınav konuları ve sorulacak sorular hakkında adaylar bilgilendirilmiştir. Mülakatta adaylar önlerindeki sorular içinde soru çekecek ve yanıtlayacaktır. Sözlü sınavdan da yeteri kadar puan alan adaylar sağlık kontrollerinden geçirilecektir. Sağlık kontrolleri esnasında görevini yapmaya engel haller olup olmadığı incelenecektir.Sağlık kontrolünde herhangi bir sorun olmayan adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaktır. Koşu, engel, koşu ve takla atma gibi aşamalardan oluşan parkurda adaylar başarılı olmalıdır.

Bu aşamaları geçen adaylara güvenlik soruşturması yapılacak. Güvenlik soruşturması ile terör örgütü gibi hukuka aykırı yapılarla bağ olup olmadığı araştırılacaktır. Soruşturma neticesinde de herhangi bir problemi bulunmayan adaylar bekçi olarak göreve başlamaya hak kazanacaklardır.

Bekçi olanlar ikamet ettikleri bölgede görevlendirileceklerdir. Bekçilerin başka bir yerde görevlendirilmeleri söz konusu değildir. Dolayısıyla tüm görev süreleri boyunca aynı yerde çalışmaları gerekmektedir. Bekçilere henüz tayin hakkı tanınmamıştır. Bu yüzden bekçi olmayı düşünen adaylar ikametgâhlarına göre başvurularını yapmalıdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP