DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BDDK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 139 Memur Alımı

BDDK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 139 Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanlar kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 139 memur alımı yapılacağını duyurdu. Genel başvuru şartları ve detayları haberimiz ekinde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:52
BDDK ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 139 Memur Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilan kılavuzuna göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda istihdam edilmek üzere 125 memur alımı yapılırken, Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere 14 memur alımı yapılacağı Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiştir. İlgili adayların başvuru şartları ve ilan kılavuzları ekte sunulmuştur.

BDDK MEMUR ALIMI DETAYLARI;

Kadro dağılımı: Ataması yapılacak 125 kamu personelinin yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için 50, bankacılık uzman yardımcısı kadrosu için 75 kadro ayrıldı.

Başvuru tarihleri: BDDK kamu personeli alımı duyurusunda başvurular, 25 Kasım 2019 tarihi saat 14.00’da başlayarak, son başvuru tarihi olan 6 Aralık 2019 günü saat 16.00’da bitecektir.

Sınav tarihi: BDDK duyurduğu alım ilanında bankacılık uzman yardımcısı bankacılık, hukuk ve bilişim alanlarında uzman yardımcısı giriş sınavını 21 Aralık 2019 Cumartesi günü, bankalar yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için ise 21 ve 22 Aralık 2019 Cumartesi ve Pazar günlerinde iki oturum şeklinde yapacak. Sınav Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Başvuru şekli: Başvuru tarihi başlamasıyla birlikte adaylar internet ortamından kolayca başvuru yapabilecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu online ortamda doldurularak işlemler gerçekleştirilecektir.

KPSS şartı: Yayımlanan ilanda her kadro için ayrı bir KPSS puan şartı bulunuyor. Bankalar yeminli murakıp ve uzman yardımcısı alımı için; KPSS P1, P2, P17, P18, P22, P23, P28, P47, P11, P38 veya P48 puan türlerinin birinden en az 75 puan alınması gerekmektedir.

Bilişim alanında uzman yardımcısı alımı için; KPSS P1 veya P2 puan türünde 75 puan ve üstü alınması şartı vardır. Hukuk alanında uzman yardımcısı alımı içinse KPSS P4 veya P5’ten en az 75 puan almak başvuru için gerekli bir puandır.

Mezuniyet şartı: Yayımlanan ilanda bilişim alanında uzman yardımcısı alımı için bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden mezun olunması gerekiyor.

Hukuk alanında ise Hukuk Fakültesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Bankacılık uzman yardımcısı alımında ise hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Yaş şartı: BDDK kamu personeli alımında yaş sınırı 35 olarak belirlendi. 36 yaşından gün almış adaylar başvuru yapamamaktadır.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI MEMUR ALIMI DETAYLARI;

Başvurular 25 Kasım 2019 ve 05 Aralık 2019 tarihleri arasında sadece e-devlet internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurular; 25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14:00’de başlayıp 05 Aralık 2019 Perşembe günü saat 11:00’de sona erecektir.

Bilgisayar Mühendisi Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Makine Mühendisi Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan İzmir 1 kişi alım yapacaktır.
Uluslararası ilişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı Fakültelerin Uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmis olmak. Ankara 1 kişi memur alımı yapacak.

Tercüman İngilizce Fakültelerin; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık (ingilizce) veya Çeviribilim (ingilizce) bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi. Mali isler Uzmanı Fakültelerin Maliye bölümü mezunu olan izmir 1 kişi olarak ilan edilmiştir.

Uzman Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi. Uzman Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak. Mersin 1 kişi alınacağı ilan edilmiş.

Protokol Uzmanı Fakültelerin Halkla ilişkiler ve Tanıtım veya Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS esdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. İstanbul 1 kişi Onarım işlem Uzmanı Fakültelerin işletme bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi alınacaktır.

Personel işlemleri Uzmanı Fakültelerin Kamu Yönetimi, işletme, iktisat veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümü mezunu olmak. Ankara 1 kişi Meslek içi Eğitim işlemleri Uzmanı Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Eğitim Yönetimi ve Denetçiliği bölümlerinden yüksek lisans yapmış olmak. Ankara 1 kişinin alımı yapılacaktır.

İstatistikçi Fakültelerin; istatistik, istatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya Matematik ve istatistik bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. İstanbul 2 kişi olarak belirlenmiştir.

BDDK memur alımı için tıklayınız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP