DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başvurular bugün sona eriyor! KPSS'siz KPSS'li kamu kurumları erkek kadın personel alacak!

Başvurular bugün sona eriyor! KPSS'siz KPSS'li kamu kurumları erkek kadın personel alacak!

Başvurular bugün sona eriyor! KPSS'siz KPSS'li kamu kurumları erkek kadın personel alacak!

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
Başvurular bugün sona eriyor! KPSS'siz KPSS'li kamu kurumları erkek kadın personel alacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başvurular bugün sona eriyor! KPSS’siz KPSS’li kamu kurumları erkek kadın personel alacak!

Geçtiğimiz günlerde 3 Üniversite ve 3 Kamu Kurumu tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu personel alım ilanları sayfası üzerinden yayımlanan personel alımlarına başvurular bugün sona eriyor

Kamu personeli olmak isteyenler için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden bazı kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruların bugün sona ereceği bildirildi.

3 KAMU KURUMU 3 ÜNİVERSİTE PERSONEL ALACAK

Mardin Artuklu Üniversitesi 5, Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü 73, Yozgat Bozok Üniversitesi 71, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 45, Diyanet İşleri Başkanlığı 6, TUBİTAK 6 olmak üzere toplamda 205 kişi için yayımlanan personel alım ilanlarına adayların bugün mesai bitimine kadar başvurularını iletmeleri gerektiği bildirildi.

BAŞVURU ŞARTLARINI SAĞLAYAN ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİR

Kamu kurumları ve üniversiteler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında KPSS’li ve KPSS’siz başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuru yapabileceği açıklandı.

KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında başta TUBİTAK ve Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere 3 üniversitelerin personel alımı yapacağı duyuruldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP