DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı 2022

Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı 2022

Astsubay Meslek Yüksekokulları duyurusu genelinde bildirilmiş olan güncel askeri öğrenci alımı kapsamında Milli savunma bakanlığı MSB bünyesinde görevlendirilmek üzere Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapılacak.

ABONE OL
2 Mayıs 2022 22:38
Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Astsubay Meslek Yüksekokulları 2022 Askeri Öğrenci Alımı Duyurusu

Astsubay Meslek Yüksekokulları 2022 yılı geneli içerisinde Milli savunma bakanlığı MSB kurumunun bildirmiş olduğu askeri öğrenci alımı ile bakanlık içerisinde çalıştırılmak üzere personel alımı gerçekleştirilecek.

Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı Başvuru Şartları

1. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 27 Mart 2022 tarihinde icra edilen 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2022-MSÜ) katılan ve 2022-YKS başvurusu bulunan adaylar tercih yapabilecektir ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

2. Şehit ve gazi çocuğu olan adaylar tercih işlemleri sırasında “Bilgilerim” sekmesinden Şehit / Gazi Belgesi yükle düğmesine basarak ilgili kurumlardan aldıkları “Şehit/Gazi Yakını” belgelerini uygun formatta yükleyeceklerdir ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

3. HHO için yapılacak seçim aşamalarına sadece ilk tercihi Hava Harp Okulu olan adaylar arasından MSÜ-SAY puan sırası ve çağrı kontenjanına göre çağrı yapılacaktır ve emeklilik, yaşlılık veya malullük adı altında herhangi bir ödeme almıyor olmak.

4. Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunu tercih eden adaylardan çağrı kontenjanına girenler mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacaktır. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere iki ana bölümden oluşacaktır ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

5. Diğer Lise ve Dengi Okullardan mezun olacak/olan adaylar arasından 1’inci tercihi Bando Asb. Meslek Yüksekokulu olan adaylar en yüksek puan türüne göre sıralanarak kalan kontenjan miktarı kadar aday sınavlara çağrılacaktır ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

6. Harp Okulları için 2022 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen veya 2021-TYT puanını kullanmak için 2022-YKS’ye başvuru yapmayan adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı 2022

Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Alımı 2022

 

Astsubay Meslek Yüksekokulları Başvuru Bilgileri

• Son başvuru tarihi 13.05.2022 olarak açıklandı.

• İş başvurusu yapmak isteyen vatandaşların aşağıda yazılı olan site üzerinden online başvuru yapılması gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP