DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aile Bakanlığı 21 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Aile Bakanlığı 21 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurmuş olduğu ilanda merkez teşkilatı bilgi işlem daire başkanlığında görevlendirilmek üzere KPSS sıralama ve sınav ile 21 sözleşmeli bilişim kamu personeli alımı 9 Ekim 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm detaylarıyla haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:46
Aile Bakanlığı 21 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilan kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere 2018 ila 2019 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve yabancı dil puanından ise en az % 30 toplamı esas alınacak olup sıralamalarla en yüksek puan alan adaylar arasından yazılı ve sözlü uygulamalara göre istihdam gerçekleştirilecektir.

AİLE BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI VE NİTELİKLER

 A- Başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olanlar.

B- Adayların dört yıllık üniversitelerin; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendislikleri ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra bu bölümlerin denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışı Yükseköğretim Kurumu mezunları da başvuruda bulunabileceklerdir.

C- Yukarıda ( B )  numarada belirtilen okullar dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin Mühendislik bölümünden, Fen-Edebiyat, Eğitim ve Eğitim Fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji bölümleri mezunları da başvuruda bulunabilirler.

D- Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık diğerleri içinse 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olması gerekiyor.

E- Adaylarda hizmetin gerektirdiği şartlara uyumlu olmaları, mahkeme yetenekleri, hızlı öğrenme ve bunun benzeri özelliklere sahip olmaları diğer aranılan farklılıklar aranmaktadır. Adaylar başvuru şartları taşımaları halinde sözleşmeli bilişim personeli başvurusu yaparak sınava girebilir.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

Aile Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru kılavuzunu tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP