DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aile Bakanlığı 2 Şehre SYDV Memuru Alımı Yapıyor

Aile Bakanlığı 2 Şehre SYDV Memuru Alımı Yapıyor

Aile Bakanlığı'nın SYDV alımlarına Çankırı'da istihdam edilecek memurun kadrosu normal işçi sınıfında olurken Sivas'ta yapılan alım KPSS ile olup kadrosu da sosyal yardım ve inceleme görevlisi olacaktır. İşte Aile Bakanlığı'nın alım ilanı detayları.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:45
Aile Bakanlığı 2 Şehre SYDV Memuru Alımı Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri; Suşehri Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüklüğü ilçesinde ve Çerkeş Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüklüğü de kendi ilçesinde istihdam edilmek üzere 2 tane kamu personeli alımı yapacaktır. Suşehri’nde istihdam edilecek personel sosyal yardım ve inceleme görevlisi iken Çerkeş ilçesindeki işçi sınıfında geçiçi personel olarak istihdam edilecektir.

Aile Bakanlığı’nın açtığı ilanlarda istihdam edilip vatandaşa hizmet sunacak personellerdan istenilen belli başlı şartları vardır. Bunlardan birisi aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olması şartıdır. Çankırı Çerkeş’te bu şartın süresi yazmazken Suşehri’nde ilan tarihi itibariyle Suşehri ilçesi sınırlarında 6 aydır ikamet ediyor olma şartı yer almaktadır.

İLKOKUL MEZUNU SYDV ALIM İLANI

Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki SYDV alım ilanı şartları ilana başvuracak vatadandaşları sevindirdi. İlana başvuru şartlarında en az ilkokul mezunu olma koşulu birçok kişiye başvuru hakkı tanıdı. Ancak ilana başvurmak isteyen lisans mezunları transkript ile lisans durumunu belgelemek zorunda oldukları da duyuruldu.

30.09.2019 tarihinde başlayıp 04.10.2019 tarihine kadar alımı devam edecek ilanda, şartlardan bir diğeri ise işin niteliği itibariyle alınacak kişinin kadın olması ve 35 yaşından küçük olması gerekmektedir. Başvuru ve mülakat adresinin de açıklandığı ilanda son başvuru tarihi olan 4 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar Suşehri Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüklüğü’ne gerekli evraklarla başvurmaları gerekmektedir.

SİVAS ŞUŞEHRİ SOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİ ALIMI

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlardan bir tanesi de Sivas Şuşehri Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüklüğü’nden geldi. Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisinin alınacağı ilanda, ÖSYM tarafından 2019-2018 yıllarında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olma şartı vardır. 

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

Yayımlanan ilanda yer alan bir diğer şart ise ilan tarihi itibariyle Suşehri ilçesi sınırlarında 6 aydır ikamet ediyor olma durumudur. Deneyim şartı da aranılan ilanda daha önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında çalışmış olmak yada Sosyal Hizmetler veya yakın bölümlerden mezun olmak adaylarda bulunması gereken şartlardan olduğu ifade edilmektedir.

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, SYDV alım ilanlarına başvuru sitesinden üye olup formu doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP