DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı ve TUİK 720 Memur Alıyor! Alımlar 81 Şehir’den

Adalet Bakanlığı ve TUİK 720 Memur Alıyor! Alımlar 81 Şehir’den

Adalet Bakanlığı ve TUİK tarafından en az ilköğretim mezunu 720 memur alımı 81 Şehir’den yapılacağı duyuruldu. Yapılan duyuruda KPSS şartsız ve KPSS şartlı memur alımı istihdamı gerçekleştirilecektir. Kimlerin başvurusu kabul edilmekte genel şartları neler, işte detaylar…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:46
Adalet Bakanlığı ve TUİK 720 Memur Alıyor! Alımlar 81 Şehir’den
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan kamu kurum ve kuruluşlarında 720 memur alımları ilanı verilmeye devam ederken son olarak Adalet Bakanlığı uhdesinde ve TUİK memur alımı ilanı verilmiştir. Yayımlanan ilan ile Adalet Bakanlığında istihdam edilecek kamu personeli alımları 81 şehirde yapılırken TUİK ilanda Ankara Merkezine yapılacağı duyuruldu. Alımlar KPSS şartsız veya KPSS şartlı olarak başvurular yapılacağı ilan edildi.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

KPSS şartı aranmayan bu ilanlarda en az ilkokul mezunu adaylar da başvuru yapabiliyor. İlk ilana çıkan Antalya şehrinden geldi. Diğer şehirler alımlar hakkında yayımlama bekleniyor, yayımlanınca hemen duyuru yapılacaktır. Tapu’da tercümanlık yapmak isteyenler Antalya Adliyesine değil, bilirkişi bölge kuruluna başvuru yapması gerekmektedir. Alımlar iki branşta olup tercüman ve mürtecim alımı gerçekleştirilecektir.

Adli Yargı Adalet Komisyonumuzca (Ceza Muhakemesi Kanununa Göre İl Adlî Yargı Adalet Komisyonlarınca Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik) hükümleri gereğince Antalya ili ve yargı çevremize bağlı ilçe Adliyelerinin bulunduğu il çevresinde oturan veya mesleki faaliyeti icra eden ve başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmayanlardan yargı çevremiz dahilinde tercümanlık görevi yapmak üzere 2020 Yılı Tercüman Bilirkişi Listesi oluşturulacaktır.

En az ilkokul mezunu olması. başvuru tarihinde onsekiz yaşını tamamlamış olması. Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olması. Komisyonun bağlı bulunduğu il çevresinde oturması veya bir mesleki faaliyeti icra etmesi ve başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir. Başvuru Tarihi: Tercümanlık yapmak amacıyla listeye kaydolmak isteyenlerin başvuruları 15 Ekim 2019 Salı günü başlayıp 31 Ekim 2019 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecektir.

TUİK MEMUR ALIMI

Türkiye İstatistik Kurumu yayımlanan duyuruda önce KPSS sonra ÖSYM’nin düzenleyeceği uzman yardımcılığına giriş sınavı ile 20 memur alımı yapılacağı açıklandı. TÜİK’in Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere alacağı TÜİK Uzman Yardımcısı; 2018 veya 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına kadro dağılımında istenilen puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olması gerekecek. Yayımlanan alımda dil şartı da aranmaktadır. Giriş sınavına başvuracak adaydan İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden ÖSYM’nin düzenlediği Yabancı Dil Sınavından 70 ve üzerinde puan almış olması isteniyor.

20 Uzman yardımcısı alımının kadro dağılımı ise belli oldu. İktisat bölümünden KPSSP14 puanı ile 2 alım, Ekonometri bölümünden KPSSP13 puan türüyle 2 alım, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümünde KPSSP1 puan türüyle 10 alım, Endüstri Mühendisliği bölümü için KPSSP1 puan türüyle 2 alım ve Harita Mühendisliği bölümü için KPSSP1 4 alım gerçekleştirilecektir. Kontenjan dağılımında her bölüm kontenjanının 4 katı kadar aday alım aşamalarına dahil edileceği için hem KPSS’den hem de YDS’den yukarıdaki belirtilen bölümlerden her bir bölüme ayrılan kontenjanın 4 katının sıralamasına girmesi gerekmektedir.

Alımı yapılacak uzman yardımcısının öğrenim şartı da duyuruda yayımlandı. Buna göre sınava başvuracak aday üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren İktisat, Ekonometri ile Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması gerekmektedir. Giriş sınavına başvurmak için 02 Ekim 2019 tarihinden itibaren Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/ANKARA müracaat edilecektir. Başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılabilecekken 16 Ekim 2019 günü Saat 18:00’a kadar devam edecektir.

TÜİK 20 uzman yardımcısı kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı tercüman alımı kılavuzu için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP