DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet bakanlığı üniversite mezunu 15 stajyer kontrolör alımı

Adalet bakanlığı üniversite mezunu 15 stajyer kontrolör alımı

Kamu personeli alımı yapılması amacı ile açıklanan bilgilerde Adalet bakanlığı birimleri içinde görevlendirilmek üzere stajyer kontrolör alımı yapılacaktır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:37
Adalet bakanlığı üniversite mezunu 15 stajyer kontrolör alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımı için başvuru işlemlerinde bulunmak isteyen adayların Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olması gerekiyor.

Adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1987 tarihinde ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.) ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

2020 ve 2021 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Sisteme yüklenmesi gereken belgeler

Sisteme yüklenecek belgelerin pdf ya da jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir.

Fotoğraflı özgeçmiş,

Güvenlik Soruşturması Formu, (EK-1 formun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf eklenerek çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi, EK-1 form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.)

Transkript belgesi, (Hukuk fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için)

Denklik gösterir belge

Adalet bakanlığı personel alımı başvuru bilgileri

Son başvuru tarihi resmi olarak 14.01.2022 olarak açıklanmıştır.

Başvurular aşağıda bulunan link üstünden yapılacaktır.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP