DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Alınıyor

Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Alınıyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 171 memur alımı için başvurular dün alınmaya başlandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Alınıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başvurular Alınmaya Başlandı
Yapılacak olan 171 memur alımı kadroları 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim olarak dağıtılmıştır. Alımlar erkek adaylar arasından yapılacaktır. 2018 KPSS P3 puan türü kullanılacaktır. 
Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 22 Temmuz 2019 yani dün itibariyle alınmaya başlamıştır. Başvuruların alınması 7 Ağustos 2019 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Adaylar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlüklerine, şefliklerine veya bürolarına bizzat başvuru yapabilir. Başvurular posta ya da kargo gibi yollarla yapılamayacaktır. Elektronik başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar şahsen başvuru yapmalıdır. 

İstenen Belgeler
Adaylar başvuru yaparken istenen belgeleri de sunacaklardır. Başvuru için nüfus cüzdan fotokopisi, başvuru formu, 2 adet güvenlik soruşturması formu, öğrenim belgesi, KPSS sonuç belgesi, vesikalık fotoğraflı özgeçmiş sunulacaktır. Başvuru yapan ve halihazırda memur olarak görev yapan Makrobet kişiler kurumlarından hizmet belgesi almalıdır.  İstenen tüm bu belgeler eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. 

Adaylar süresi içinde bu belgelerle birlikte herhangi bir yerdeki Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlüklerine, şefliklerine veya bürolarına giderek başvurusunu oluşturacaktır. Son başvuru tarihi olan 7 Ağustos’a kadar adaylar başvurularını yapmalıdır. 

KPSS puanına göre yapılan listede yer alan kişiler sözlü sınava alınacaktır. 2018 KPSS lisans sınavına giren adaylar KPSS P3 puan türüne göre sıralanacaktır. En yüksek puan alanlardan başlayarak kontenjana göre liste yapılacaktır. Listeye kontenjanın 5 katı kadar aday girecektir. Listeye giren adaylar sözlü sınava alınacaktır. 

İlginizi Çekebilir:  Adalet Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı

Mülakat Aşaması
Sözlü sınav yer ve zamanı 2 Eylül 2019 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü web sitesinden ilan edilecektir. Sözlü sınav birkaç güne yayılarak yapılacaktır. Adaylar mülakata girecekleri yer ve saatinde nüfus cüzdanı ile birlikte hazır bulunacaktır. 

Mülakat sorularının yüzde 40’ını yerleşilen unvanın gerektirdiği mesleki bilgi soruları, yüzde 20’sini Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, yüzde 20’sini genel kültür soruları oluşturacaktır. Anlama ve kavrama yeteneği ise yüzde 20’sini oluşturacaktır. Toplamda 100 puan üzerinden mülakat değerlendirilecektir. En az 70 puan alan adaylar mülakatta başarılı olacaktır. en yüksek puandan başlayarak kontenjan kadar aday alınacaktır. 

Merkezi sınav ve mülakat puanlarının değerlendirilmesi sonucunda aritmetik puan oluşturulacaktır. Bu puana göre en yüksek puan alan adaylardan başlayarak nihai liste oluşturulacaktır. Nihai liste Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden ilan edilecektir. Bu duyurular tebliğ niteliği taşır ve adaylara tebligat yapılmaz. 

Bu aşamanın sonunda 171 memur alımı gerçekleştirilecektir. Böylece 171 kişi daha CTE bünyesine katılmış olacaktır. Adaylar başvurularını süresi içinde yapmalıdır. Başvuru kılavuzu için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP