DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 8 Bin İnfaz Koruma Memuru! 20 Bin Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 8 Bin İnfaz Koruma Memuru! 20 Bin Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığı 2019 ve 2020 kapsayan yıl içerisinde memur kadrolarından boşalan ve yerlerine atanmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarından hangi kurumlara memur ataması yapılacak. Memur ve Kamu personeli alımı ilanları beklenmekte…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:56
Adalet Bakanlığı 8 Bin İnfaz Koruma Memuru! 20 Bin Memur Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı İnfaz koruma memuru ve mübaşir olmak isteyen yüzbinlerce vatandaş memur kamu personel alımı başvuru şartlarını merak etmeye başlamıştır. İnfaz koruma memuru alımı ilanı ve mübaşir alımı ilanı hakkında bilgi almak isteyen adaylar araştırma yapmaktadır. Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları için yapılan açıklamalar arasında ise (İKM)  İnfaz Koruma Memuru alımı için başvuru şartlarından birisi olan adayların 2018 KPSS’den taban puanı 70 olması gerektiği vurgulanırken aynı zamanda adayların en az önlisans mezunu olmaları gerektiği bilgisine yer verilmiştir.  Mübaşir memur alımı için aranan şartlar arasında ise adayların en az ortaöğretim lise ve dengi okullardan mezunu olmaları ve 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerektiği belirtilmiş. İnfaz Koruma memuru alımı ilanı ve mübaşir alımı ilanı ne zaman yayımlanacak. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacaktır. Mübaşir kamu personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak.

Adalet Bakanlığı 2019 yılı içerisinde 8 Bin 2020 yılında ise toplamda 15 Bin İnfaz koruma ve mübaşir alımı yapılacağını resmi olarak açıklanmıştı. Peki 2019 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı bünyesinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde görevlendirilecek olan 8 Bin infaz koruma ve mübaşir alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kamu personeli alım müjdesini ne zaman vereceği merak konusu olmuştur.

Adalet Bakanlığına genel başvuru şartları: Adalet Bakanlığı kamu personel alımı ilananında yer alan ve tüm kadrolar için ortak olan başvuru şartları.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

Türk vatandaşı olması

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması

Devlet Memurları 657 sayılı Kanunun değişik 48-1/A-5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmaması

Devlet Memurları 657 sayılı Kanunun (53) üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması

Kamu haklarından mahrum olmaması

Arşiv araştırması sonucu olumlu olması

Bu koşullar kamu personeli alımlarında tüm kadrolar için geçeli olup ilan metinlerinde yer alacak her aday tarafından sağlanması gereken koşullar.

Ayrıca Adalet Bakanlığı personel alım ilanında KPSS şartı da ortak bunun için ise lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olması gerekmektedir.

Mübaşir alımları için ise başvuru şartları:

-Devlet Memurları 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşıma ve merkezi sınavın lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS/2018 yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü Bahisarena itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmekte.

-En az lise veya dengi okul mezunu olması

İnfaz Koruma Memuru alımı şartları:

-Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adaylar sağlaması gereken öğrenimi en az lise veya dengi okul mezunu olması

-Erkeklerde 170 cm. bayanlarda ise 160 cm’den kısa boylu olmaması

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

-Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark (13’ten fazla  17’den az) olmaması

-Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 30 yaşından küçük olmaları istenmektedir.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı İnfaz Koruma Memuru ve Mübaşir alım ilan tarihleri resmi makamlarca açıklanması beklenmektedir. Arşivlerimizden derlediğimiz bilgiler doğrultusunda alınacak 8 Bin kamu personeli alımı ilanına Haziran veya Temmuz aylarında ilana çıkılması beklenmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP