DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 700 İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Alımı

Adalet Bakanlığı 700 İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Alımı

Adalet Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımladığı ilanda 700 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı için sınav yapılacağı duyuruldu. Sınavı ÖSYM yapacakken alımlar sınav sonuçlarından sonra oluşacak sıralama ve puan neticesinde yapılacak.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:46
Adalet Bakanlığı 700 İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı teşkilatını güçlendirmek hizmetlerini iyileştirmek için personel temini duyurusu yayımladı. Yayımladığı duyuruda sınav için gerekli bilgiler verilirken icra müdür ve icra müdür yardımcısı kontenjanını da açıkladı. 

Yayımlanan ilana göre İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yarımcılığı Sınavı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Sınava başvuranların başarılı olduktan sonra atanmaları için şartlar bulunmaktadır. O şartlar aşağıdaki gibidir.

Adayların taşımaları gereken şartı İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesi açıkça ifade etmektedir. şartın en temeli Türk vatandaşı olma iken Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olma şartı da yaş kriteri için çok önemlidir. Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olma şartı ise adaylarda aranan öğrenim şartıdır.

Sınav başvuru tarihlerinin de açıklandığı duyuruda 7-14 Kasım 2019 tarihleri arasında ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya ÖSYM’nin internet adresinden başvuruda bulunulabilecektir. Duyuruda 7-14 Kasım tarihlerini kaçıran adaylar için geç başvuru tarihi de açıklandı. Duyuruya göre sınava Geç başvuru günü 27 Kasım 2019’dur.

ÖSYM tarafından yapılan; başvuruların alınması, sınavın uygulanması, güvenlik önlemleri, sınav ücretinin yatırılması, sonuçlara itiraz vb. sınav ile ilgili güncel gelişmeler, ÖSYM tarafından adaylara ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacağı ifade edildi.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

Sınava katılacak adaylar 35 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 35 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi sorularını cevaplayacaklardır. Sınav sonucunda adayların puanlarının nasıl hesaplanacağına da yer verildi. Adayın Genel Kültür ve Genel Yetenek standart puanların her biri 0,2 ağırlıklandırma katsayısı ile çarpılarak ve Alan Bilgisi Testi’nin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 1,6 ile çarpılması sonucunda ortaya bir puan çıkacaktır.

Adalet Bakanlığı 700 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alım duyurusu için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP