DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 6.459 Zabıt Katibi, Mübaşir, Güvenlik, şoför Ve Temizlik Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı 6.459 Zabıt Katibi, Mübaşir, Güvenlik, şoför Ve Temizlik Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı son dakika kamu personel alımı ilanları ile birlikte açıklanmış olan bilgilerde, bakanlık bünyesine Sözleşmeli 6.459 Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, İşaret Dili Tercümanı, Şoför, Aşçı ve Hizmetli Personeli alınacak.

ABONE OL
1 Mart 2022 11:27
Adalet Bakanlığı 6.459 Zabıt Katibi, Mübaşir, Güvenlik, şoför Ve Temizlik Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı Personel Alımı İlanları Yayınlandı

Adalet Bakanlığı tarafından son dakika olarak açıklanmış olan kamu personeli alımı ilanları ile kendi bünyesinde görev verilmek üzere 6.459 Sözleşmeli Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, İşaret Dili Tercümanı, Şoför, Aşçı ve Hizmetli Personel alımı gerçekleştirecek.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 17 Mart 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Zabıt kâtibi, mübaşir, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli unvanları için 35 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi unvanı için 30 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız Kamu Belediye Kadrolu Ziraat Mühendisi Alımı

En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 17.3.2022 olarak açıklandı.

Başvuru işlemleri için aşağıda yazılı olan internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

turkiye.gov.tr

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

 

Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı 2022

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP