DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 5000 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 5000 Personel Alımı Yapacak

Kamu personeli alımı yapılması için iş ilanları yayınlanmıştır. Yayınlanmakta olan personel alımı ilanlarında Adalet bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 5000 adet uzlaştırmacı alımı yapacak.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:50
Adalet Bakanlığı 5000 Personel Alımı Yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı 5000 Personel Alımı Yapacak

Kamu personeli alımı yapılması için iş ilanları yayınlanmıştır. Yayınlanmakta olan personel alımı ilanlarında Adalet bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 5000 adet uzlaştırmacı alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı alımı ilanı başvuru tarihi 8.02.2021 tarihinde başlayacak ve 18.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru işlemi yapmak isteyen kişilerin https://uzlastirmaci.uyap.gov.tr/main/uzlastirmaci/giris.jsp UYAP Uzlaştırmacı Portal internet adresi üstünden başvurularını yapması gerekiyor.

Kılavuz linki aşağıdadır

https://uzlastirmaci.uyap.gov.tr/main/destek/uzlastirmaci_aday_basvuru_kilavuzu.pdf

uzlastirmaci1

uzlastirmaci2

uzlastirmaci3

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Üniversitesi Kadrolu İşçi Alımı

9 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Adalet Bakanlığı uzlaştırmacı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP