DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 3000 Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı 3000 Personel Alımı Yapılacak

Adalet bakanlığına personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan personel alımında Adalet Bakanlığına yaklaşık olarak 3000 zabıt katibi alımı yapılacak.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:24
Adalet Bakanlığı 3000 Personel Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı 3000 Personel Alımı Yapılacak

Adalet bakanlığına personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan personel alımında Adalet Bakanlığına yaklaşık olarak 3000 zabıt katibi alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adalet Bakanlığı ‘nın personel alımlarının Eylül ayı sonlarına doğru yahut Ekim ayının ilk günlerinde olması bekleniyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Başvuran bütün bay bayan adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunlarının 48 nci maddelerinin A bendinde belirtilmiş olan aşağıda bulunan tüm ana genel şartlara sahip olmaları gerekiyor.

2 – Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

3 – Tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

4 – Bütün bay bayan adayların kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

5 – Ya da affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

6 – Tüm adayların Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

7 – Tüm adayların zimmet almaması, rüşvet yememsi, hırsızlık yapmamış olması, dolandırıcılık suçu işlememiş olması, sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlememiş olması gerekmektedir.

8 – Başvuracak tüm bay bayan adayların Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

9 – Bütün adayların İhaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olması gerekmektedir.

10 – Bütün adayların İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

11 – Tüm adayların suçtan kaynaklanmış olan malvarlıklarını aklama veyahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

12 – Başvuran tüm Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

13 – Tüm bay bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmaması gerekmektedir.

14 – Başvuran tüm bay bayan adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

15 – Başvuran tüm bay bayan adayların ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

16 – Bütün adayların öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018 KPSS P3 türünde olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS alım yapılacak unvanların karşısında belirtilmiş olan puan türlerinden, belirtilmiş olan asgari KPSS puanı almış olmak gerekmektedir.

17 – Bütün adayların daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veyahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması gerekiyor.

18 – Başvuran tüm bay bayn adayların Sınavların yapılmış olduğu tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

19 – Başvuran tüm bay bayan adayların Trafik Kanunu yasalarınca verilmiş olan en az B sınıfı sürücü ehliyet belgesine sahip olması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP