DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 2500 İcra ve Zabıt Katibi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı 2500 İcra ve Zabıt Katibi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu olan kişiler arasından katip alımı yapacak. En az 2 bin 500 katip alımı yapılması bekleniyor.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:56
Adalet Bakanlığı 2500 İcra ve Zabıt Katibi Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı 2500 İcra ve Zabıt Katibi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu olan kişiler arasından katip alımı yapacak. En az 2 bin 500 katip alımı yapılması bekleniyor. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarda personel alım müjdesi verdi. Bakan Abdulhamit Gül, Türkiye genelinde bulunan adliye ve cezaevlerine 13.202 personel alımı gerçekleştirileceğini bildirdi. 

Gerçekleştirilecek olan alımlarda en fazla kadro olarak İKM, infaz koruma memuruna, en fazla ikinci kadro olarak ise zabıt katibi alımı ile icra katibi alımı kadrosuna verilecek.

YAŞ ŞARTI NEDİR

Yaş şartı konusunda KPSS sınavlarına girilmiş olan yıl dikkate alınacaktır. 

35 yaş şartı bulunmakta ve lisans mezunu, önlisans mezunu ve ortaöğretim mezunları için KPSS sınavının yapılmış olduğu yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak şartı bulunmakta.

katib

KPSS ŞARTI BİLGİSİ

Katip alımı işlemlerinde KPSS şartı aranmakta. KPSS puan şartı ise 70 olarak belirlenir.

İLAN NE ZAMAN AÇIKLANIR

Adalet Bakanı Gül ilan müjdesini verdi. Personel alımı İlanın kısa sürede duyurulması bekleniyor. 

MEZUNİYET BİLGİLERİ

Katip alımında mezuniyet şartı en az lise olarak bilinmekte. Lise mezunu, ön lisans mezunu ve lisans mezunları ilana başvurabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

3 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 -2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

3. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 2500 İcra ve Zabıt Katibi ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP