DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Açık Öğretim Önlisans Mezunu Pilot Aday Adayı Alınıyor

Açık Öğretim Önlisans Mezunu Pilot Aday Adayı Alınıyor

Türk Hava Yolları yayınladığı yeni personel alım ilanı ile önlisans mezunu II. Pilot aday adayı alacağını duyurdu. II. Pilot adayı olabilmek için kimler başvurabilir? Aranan şartlar nelerdir?

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Açık Öğretim Önlisans Mezunu Pilot Aday Adayı Alınıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

THY Anonim Ortaklığı tarafından yapılan ilan ile yetiştirilmek üzere ll. Pilot aday adayı kamu personeli alımı için ilan yayınlandı. 2019 THY personel alımı ll. Pilot alım şartları şu şekildedir.

Adayların T.C vatandaşı olması, en az önlisans derecesi mezunu (örgün veya açıköğretim) olması, 01 Ocak 1989 tarihinden sonra doğmuş olması, boy uzunluğunun 157 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olması, askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmesi, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmaması, daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olması, daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olması gerekmektedir.

Yabancı Dil Şartı Nasıl Olacak?

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil Showbahis sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemesi, TOEFL (IBT) 60 (speaking : min.18), IELTS (Genel veya Akademik) 6 (speaking : min.6) olması gerekmekte.

En az lisans düzeyinde mezun olarak ilana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla,  Kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır. Önlisans mezunu olarak sürece başvuruda bulunan adayların dil belgelerini başvuru esnasında beyan etmeleri gerekmektedir. Önlisans mezunu adaylara dil belgesini tamamlamaları için ek süre tanınmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

Başvuru Şekli Nasıl Olacak?

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
Halihazırda dil belgesi bulunan adaylar DLR-1 sınavına davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan en az lisans derecesinde mezun adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

En az lisans derecesinde mezun olabilecek adaylar mezuniyetlerine 3 ay kala üniversitelerinden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecektir. Adayların diplomalarını mülakat aşamasına kadar ibraz etmeleri gerekecektir.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.
İlan 29.08.2019 tarihi saat 15.00’a kadar yayında kalacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP