DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

70 Şehirde GİB Memur Alımı

70 Şehirde GİB Memur Alımı

GİB Memur Alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmakta olan resmi kamu personeli alımı iş ilanları duyurusunda Gelir İdaresi Başkanlığı kendi birimlerinde çalıştırılmak üzere 196 adet Hizmetli Memur Alımı gerçekleştirilecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:00
70 Şehirde GİB Memur Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

70 Şehirde GİB Memur Alımı

GİB Memur Alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmakta olan resmi kamu personeli alımı iş ilanları duyurusunda Gelir İdaresi Başkanlığı kendi birimlerinde çalıştırılmak üzere 196 adet Hizmetli Memur Alımı gerçekleştirilecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Gelir İdaresi Başkanlığı resmi ilanı son başvuru tarihi 10.03.2021 olarak bildirilmiştir.

Başvuru işlemi yapmak isteyen bütün kişilerin http://sinav.gib.gov.tr adresinde bulunan “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistem içinde bulunan sınav başvuru formunu elektronik olarak doldurmak yöntemi ile yapılacaktır.

Adayların başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamaları internet sitesinde bulunmaktadır.

01. 01.01.2021 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olma şartı bulunuyor.

02. Ortaöğretim okullarının herhangi bir bölümünden mezun olmak şartı bulunuyor.

03. KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı bulunuyor.

04. Başvuru yapan adaylar ilanda belirtilmiş olan şehirlerden en fazla 5 yer için tercihte bulunabilecekler.

gelir1 1

gelir2 1

gelir3 1

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -GİB Hizmetli Memur ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 – GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. GİB Hizmetli Memur ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP