DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

68 Şehirde 700 Memur Alımı Yapılacak

68 Şehirde 700 Memur Alımı Yapılacak

68 şehirde kamu personeli alımı yapılması için memur alımı ilanı duyurusu ilan edildi. Yayınlanmakta bulunan iş ilanları bilgilerinde Adalet bakanlığı kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere Toplamda 700 Mübaşir Alımı yapacaktır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:00
68 Şehirde 700 Memur Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

68 Şehirde 700 Memur Alımı Yapılacak

68 şehirde kamu personeli alımı yapılması için memur alımı ilanı duyurusu ilan edildi. Yayınlanmakta bulunan iş ilanları bilgilerinde Adalet bakanlığı kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere Toplamda 700 Mübaşir Alımı yapacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Başvuran adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

KPSS 70 puan şartı bulunmaktadır.

Başvuracak olan adayların lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Başvuru işlemi yapmak isteyen kişilerin aşağıda yazılı bulunan link üstünden başvuru yapmaları gerekmekte.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -Mübaşir personel ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 – Mübaşir personel ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 – Mübaşir personel ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 – Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 – Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 – Mübaşir personel ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 – Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 – Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 – Mübaşir personel ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Mübaşir personel ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Mübaşir personel ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Mübaşir personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Mübaşir personel ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Mübaşir personel ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP