DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

4 Bin TL Maaşla En Az Lise 55 Zabıta Memuru Alınacak

4 Bin TL Maaşla En Az Lise 55 Zabıta Memuru Alınacak

4 Bin TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılacak. Farklı illerde belediyeler bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacak. KPSS düşük puan ile yapılacak zabıta memuru alımında başvuru tarihleri ve başvuru bilgileri haberimizde...

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
4 Bin TL Maaşla En Az Lise 55 Zabıta Memuru Alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4 Bin TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Farklı illerde belediyeler bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacak. KPSS düşük puan ile yapılacak zabıta memuru alımında başvuru tarihleri ve başvuru bilgileri haberimizde

4 belediyeye zabıta alınacak.

4 farklı belediye başkanlığı tarafından yayımlanan duyurularda en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi.

BELEDİYE BAŞKANLIKLARINA ALIM OLACAK

Yayımlanan zabıta alımlarına baktığımızda Bekilli, Karatay, Sultangazi ve Akıncılar Belediye Başkanlıkları bünyesine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre alım yapılacağı, alınacak personellerin zabıta kadrosunda kadrolu memur olarak istihdam edileceğine yer verildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki genel şartlar şu şekilde:

– Türk vatandaşı olmak,

– Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

– Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

– İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

– Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

– 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

– 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

– Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

ÖZEL ŞARTLAR

Karatay Belediyesi Başvuru tarihleri: 10-14 Ağustos 2020

karatay belediyesi

Sultangazi Belediyesi Başvuru tarihleri: 4-10 Ağustos 2020.

sultangazi

Akıncılar Belediyesi Başvuru tarihleri: 23-27 Temmuz 2020.

AkYncYlar Belediyesi

Bekilli Belediyesi Başvuru tarihleri: 14-28 Temmuz 2020

Bekilli Belediyesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP