DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

3000 TL Maaş ile Personel Alımı

3000 TL Maaş ile Personel Alımı

İş başı eğitim ve iş mesleki eğitim Kurslarına alınacak olan kişiler ilk önce altı ay eğitim göreceklerdir. İş başı eğitim ve iş mesleki eğitim kurslarında başarılı olan kişiler, kurslar sonunda iş ve meslek sahibi olabilecektir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:18
3000 TL Maaş ile Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3000 TL Maaş ile 38 Şehirde Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu resmi sitesi tarafından bildirilen iş mesleki eğitim ve İşbaşı eğitim kursları konusunda personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. İş başı eğitim ve iş mesleki eğitim Kurslarına alınacak olan kişiler ilk önce altı ay eğitim göreceklerdir. İş başı eğitim ve iş mesleki eğitim kurslarında başarılı olan kişiler, kurslar sonunda iş ve meslek sahibi olabilecektir.

ÜCRETLER VE MAAŞLAR İLE İLGİLİ BİLGİLER

1 – . Başvuran vatandaşlar için Günlük en az 89 Türk Lirası, öğrenci olan vatandaşlar için günlük en az 67 Türk lirası, işsizlik ödeneği alan vatandaşlar için günlük en az 44 lira gider ödemesi yapılacaktır

2 – . Anne bebek Projelerinde ise 0-15 yaş aralığında çocuğu bulunan vatandaşlara günlük en az 95 lira gider ödemesi yapılacaktır.

3 – . Geleceğin meslekleri bölümünde belirlenen meslekler ve işler için bulunan programlara katılan vatandaşlara günlük 100 Türk Lirası.

4 – . Üretim ile ilgili mesleklerde, işbaşı eğitim programına katılan bayanların bakmakla sorumlu oldukları 2-5 yaş arası bebekleri için aylık 400 lira.

5 – . İş yerine kaza olması ve meslek gereği hastalık sigortası primleri, işbaşı eğitim programları boyunca karşılanmaktadır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

İş başı eğitim kurslarına başvurular Türkiye İş Kurumu sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen kadın ve erkek vatandaşların aşağıda belirtilen adımları izleyerek başvurularını yapması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

Yukarıda bulunan İŞKUR linki kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırarak açınız. Daha sonra açılan sayfada sol üst köşede bulunan ARA butonuna basınız.

011

kurs 1

GENEL ŞARTLAR

01. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

02. otuz 30 yaşını geçmemiş olmak şartı.

03. Kamusal haklardan yoksun olmamak.

04. İşlenmiş olan bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha çok hapis cezasına mahkum olmamak.

05. TCK 53. ncü maddeleri gereği içinde belirtilmiş olan vakitler geçmiş bile olsa. Bilerek bilmeyerek yapılan bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak.

06. Anayasal ve kanuni düzene ayrıca bu düzene karşı suçlar işlememek, zimmet yapmamak, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanmamak.

07. Anayasal düzene, kanuna özel ve hayatın gizli kalması gereken alanına karşı suçlar işlememek. Uyuşturucu maddeler suçlarından hakklarında devam etmekte olan bir soruşturma bulunmamak.

08. Görevini yapmaya engel olacak beden ve ruh hastalığı ile engeli bulunmamak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP