DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

237 Adet Lise Mezunu Destek Personeli Alımı Yapılacak

237 Adet Lise Mezunu Destek Personeli Alımı Yapılacak

Lise Mezunu şartı ile Adalet bakanlığı birimlerine Destek Personeli Alımı gerçekleştirilmesi amacı ile kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:01
237 Adet Lise Mezunu Destek Personeli Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

237 Adet Lise Mezunu Destek Personeli Alımı Yapılacak

Lise Mezunu şartı ile Adalet bakanlığı birimlerine Destek Personeli Alımı gerçekleştirilmesi amacı ile kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Yayınlanmakta bulunan resmi ilana başvuru işlemi yapılması için aşağıda bulunmuş olan linki kopyalayın ve yeni sekmede açınız.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

Son başvuru tarihi 12.03.2021 olarak açıklanmıştır.

destek1 3

destek2 3

destek3 2

adalet 20

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 – Lise Mezunu Destek ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Lise Mezunu Destek ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Lise Mezunu Destek ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Lise Mezunu Destek ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Lise Mezunu Destek ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP