DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2 Yeni Şehir İçin Aile Bakanlığı KPSS 60 Puan ile Memur Alıyor

2 Yeni Şehir İçin Aile Bakanlığı KPSS 60 Puan ile Memur Alıyor

Aile Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere iki farklı şehirde istihdam edilecek olan memur alımları hakkında ilan yayımlandı. Başvurular için 60 KPSS puanı gerekiyor. Detaylar haberde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:36
2 Yeni Şehir İçin Aile Bakanlığı KPSS 60 Puan ile Memur Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile Bakanlığınca yayımlanan memur alımı ilanlarından çıkan kontenjanlara odaklanan milyonlarca kamu personeli adayı için beklenen kamu personeli alımı ve memur alımı ilanları yayımlandı. İlanda iki farklı şehir için başvuru açıldı.

Ankara Şereflikoçhisar Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi

Yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre iki şehirden ilki olan Ankara Şereflikoçhisar’da sosyal yardım inceleme görevlisi alımı yapıldığı bilgisi ilgili olan tüm vatandaşların bilgisine sunuldu.

Özel şartlar:

Ankara Şereflikoçhisar’da görevlendirilmek üzere alıma çıkılan ve sosyal yardım inceleme görevlisi unvanı ile detayları verilen istihdam sürecinde başvuru yapacak olan adayların; kamu personeli olabilmek yolunda belirlenen genel şartları haiz olmasının yanı sıra; eğitim kategorisi için 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarında yer alan her bir unvanın iş tanımında açık ibare ile duyurulan bölümlerinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Ayrıca ilgili adayların ÖSYM tarafından Holiganbet uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları arandığı ilan edilirken, adayların vakfın bulunduğu ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi gerektiği de belirtildi.

Mersin Silifke Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Alımı

Mersin kentinin Silifke ilçesinde görevlendirilmek üzere Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi Alımı yapılacağına dair bakanlık tarafından bilgilendirilmeler yapıldı ve detaylar ilgili adayları bilgisine sunuldu.

Özel Şartlar:

Büro Görevlisi alımlarına başvuru yapacak olan adayların 18 ile 35 yaş arasında olma şartı aranırken, atanmasına bir engel bulunmayan KPSS P3 puanından 60 puan elde etmiş olan adayların başvuru yapmaları talep edildi.

Ayrıca eğitim alanında; Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi v.b. fakültelerin İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi , Ekonometri, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Kamu Yönetimi bölümlerinin 4 yıllık fakültelerinin birinden mezun olmak şartı arandığı ilan edildi.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımları için başvuru yapacak olan adayların ise; 18 ile 35 yaş aralığında olma şartı aranırken, KPSS P3 puan türünden 60 puan kazanan ve Halkla İlişkiler, İletişim Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyoloji, Psikoloji ve Sosyal Hizmet bölümlerinin 4 yıllık fakültelerinden mezun olunması şartı arandığı ilan edildi.

İlgili ilanlara başvuru yapabilmek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP