DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

19 bin TL maaşla KPSS şartsız Sivil Havacılık 9 personel alımı

19 bin TL maaşla KPSS şartsız Sivil Havacılık 9 personel alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden duyurulan alım ilanına göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 9 personel alımı yapıyor. Alım yapacak kadrolarda KPSS şartı aranmazken aylık maaşlar 19 bin liraya kadar çıkabiliyor. Başvurular bugün başlıyor.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:54
19 bin TL maaşla KPSS şartsız Sivil Havacılık 9 personel alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivili Havacılık 19 bin lira maaşla personel alımı başvuruları elektronik ortamda yapılacak. Farklı kadrolarda alınacak personeller için KPSS şartı yerine sertifka şartı aranıyor. Duyurulan ilanla birlikte sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından Pilot, Havacılık Sertifikasyon Uzmanı ve Havacılık Simülatör Uzmanı istihdam ediliyor.

Kadro dağılımı;

Yayımlanan alım duyurusuna göre 3 Pilot, 3 Havacılık Sertifikasyon Uzmanı ve 3 Havacılık Simülatör Uzmanı alımı gerçekleştirilecek. Başvuru sonrası işe alınanlar en az 12 bin lira brüt ücretle işe başlayacak. Deneyime göre bu sayı 19 bin lirayı bulacak.

Başvurular nereden yapılıyor;

Yayımlanan alım duyusu için başvurular bugün başlamış bulunmaktadır. Son başvuru tarihi olan 27 Aralık 2019 tarihine kadar adaylar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü internet adresinde duyurular bölümünden ilgili ilan kriterlerini karşılmak suretiyle başvuru yapabilecek.

Başvuru şartları;

Yayımlanan alım duyurusunda özel şartlar dışında adayların ilgili üniversite öğretim programlarından mezun olması gerekmektedir. Yazılım uzmanı alımı için n Elektrik, Elektronik, ElektrikElektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri, uçuş performans panel uzmanı alımı için Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü, yapısal panel uzmanı alımı için Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması gerekmektedir. Bu 3 kadro Havacılık Sertifikasyon Uzmanı olarak istihdam edilecek.

Havacılık simülatör uzmanı alımında ise Elektrik, Elektronik, ElektrikElektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olma şartı bulunmaktadır. Pilot alımlarında ise kılavuzda belirtilen sertifikalara sahip olup en az 1500 saat ile 3000 saat arasında uçuş tecrübesi şartı bulunmaktadır. Yayımlanan ilanlarda alımlar Ankara, İstanbul, Antalya ve Nevşehir illerinde çalışıtıralacaktır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 9 personel alımı başvuru kılavuzu içi tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP