DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

15 Kariyer Uzman Yardımcısı Alınıyor

15 Kariyer Uzman Yardımcısı Alınıyor

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yapılan resmi ilan ile uzman yardımcısı kadrolarına atanmak üzere 15 aday personel alınacak.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
15 Kariyer Uzman Yardımcısı Alınıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları kurumuna yapılacak alımda 9 adet Uzman Yardımcısı Genel sınıfta, 2 adet Uzman Yardımcısı Bilişim kadrolarına, 2 Adet Uzman Yardımcısı Hukuk kadrolarına, 2 adet uzman yardımcısı istatistik kadrolarına alınacak.

9 kişi Uzman Yardımcısı genel kadrolara alınacak kamu personeli alımında adayların üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması. ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS A Grubu) birinden; Uzman yardımcısı (genel) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 180 kişi içerisinde yer alması gerekmektedir.

2 kişi Uzman Yardımcısı Bilişim kadrolarına alınacak kamu personeli adaylarının üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden veya Betcup bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlardan mezun olması. Uzman yardımcısı (bilişim) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1 ve KPSS P2 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi içerisinde yer alması.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

2 kişi uzman yardımcısı hukuk kadrolarına alınacak personelin üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması. Uzman yardımcısı (hukuk) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P4 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi içerisinde yer alması.

2 kişi uzman yardımcısı istatistik personeli alımında adayların üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fen fakültelerinin veya fen edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden mezun ve KPSS P12 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi içerisinde yer alan adaylar yazılı ve sözlü sınavı ile alınacak.

Adayların giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olması (1/1/1984 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gerekmektedir.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu sınavına girmek isteyen adaylar için başvuru tarihi 25 Şubat 2019 tarihinde başlayıp, 11 Mart 2019 tarihinde sonlanacaktır. Başvurular elektronik ortamda kurumun internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Alım ilanını incelemek için tıklayınız. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP