DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

12 Bin Sağlık Personeli İçin Başvurular Başladı

12 Bin Sağlık Personeli İçin Başvurular Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için tercih süreci başladı. Başvurular Nasıl Yapılacak? Alım Yapılacak Kadrolar belli oldu.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:37
12 Bin Sağlık Personeli İçin Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4.635 Kadro 12 Bin Personel 
Sağlık Bakanlığı, KPSS puanına göre 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak. Bunun için tercihler ÖSYM tarafından alınacak ve yerleştirmeler KPSS puanına göre yapılacaktır. Bu alımlarda herhangi bir mülakat yapılması da söz konusu değildir. Tercih süreci 7 Ağustos tarihi itibariyle başladı ve 21 Ağustos tarihi itibariyle de sona erecek. 21 Ağustos günü saat 23.59’a kadar internet üzerinden tercihler alınmaya devam edecek. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvuru yapacak adaylar ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden başvurularını yapacaklardır. Bunun yanı sıra adaylar belgelerini başlama yapacakları kurumlara teslim edeceklerdir. Dolayısıyla yanlış bilgi veya belge verilmemesi son derece önemlidir. Aksi takdirde adli işlem başlatılması söz konusu olabilir. 

Alım Yapılacak Kadrolar
12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında en çok alım hemşire kadrosunda gerçekleştirilecek. Lisans mezunu 5 bin hemşire alımı yapılacakken ortaöğretim mezunu 1835 hemşire alımı yapılacak. Genel olarak bakıldığında ortaöğretim mezunu 2 bin 243, ön lisans mezunu 2 bin 592 ve lisans mezunu 7 bin 165 personel alımı gerçekleştirilecek. 

Sözleşme Süresine Dikkat
12 Bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ile istihdam edilecek personeller sözleşmeli statüde istihdam edileceklerdir. Dolayısıyla hali hazırda Onwin sözleşmeli olarak çalışanların en az 1 yıl beklemeleri gerekmektedir. Eğer 1 yıllık süre geçmiş ise bu durumda atamaları yapılabilir. Ancak 1 yıllık sözleşme süresine 3 tane de istisna getirilmiştir. Bu istisnalardan ilki kısmi zamanlı ya da proje süresi boyunca sözleşmeli olarak çalışanlardır. İkincisi ise unvan değiştirenlerdir. Son olarak eş veya sağlık durumundan mazeret tayini talebinde bulunup geçiş yapamayanlardan tek taraflı sözleşme feshi yapanlar da 1 yıllık bekleme süresinin istisnaları arasında kabul edilmiştir. 

Adayların tercih tarihlerini kaçırmamaları çok önemlidir. Bunun yanı sıra ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzu da dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Ayrıca hangi kadroların hangi nitelikleri haiz kişileri aradığına da dikkatlice bakmak gereklidir. Kılavuz için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP