DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

112 Acil Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Yapılacak

112 Acil Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada 112 çağrı merkezlerine memur alımı gerçekleştirileceğini söyledi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:28
112 Acil Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

112 Acil Çağrı Merkezlerine Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada 112 çağrı merkezlerine memur alımı gerçekleştirileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 112 acil çağrı merkezleri hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamasında Türkiye genelinde tüm acil telefonlarının 112 üzerinde toplanacağını, bundan sonra tüm vatandaşların 110, 155, 156, 178 gibi ayrı numaraları aramak yerine artık bundan sonra tek numaradan tüm acil numaraları arayabileceğini söyledi.

PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

İç işleri Bakanı Süleyman Soylu personel alımı hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Personel alımı konusunda bunu da burada ifade edeyim. Maliye ve Hazine Bakanlığı’mızın da uygun görüşü ile Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile oraya da personel alınacak dedi.

PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 112 acil çağrı merkezi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – 112 acil çağrı merkezi alımı ilanına başvuracak kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP