DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İŞKUR Üzerinden 180 TCDD İşçi Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İŞKUR Üzerinden 180 TCDD İşçi Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD kurumu kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere İŞKUR üzerinden 180 işçi alımı yapacaktır.

ABONE OL
7 Mart 2022 13:54
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İŞKUR Üzerinden 180 TCDD İşçi Alımı
2

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR İlanları İle TCDD 180 Tren Teşkil İşçisi Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kurumu kendi birimleri içinde istihdam edilmek üzere İŞKUR web sitesi üzerinden 180 kamu işçi alımı yapmak için iş ilanları yayınladı.

TCDD Kurumu İŞKUR İşçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapacak adaylar, ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün işyerleri tehlikeli ve çok tehlikeli işyeri kapsamında olması ve işin niteliği gereği ilan edilen işgücü talebine sadece erkek adaylar başvuru yapabilecektir ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

İlan tarihi itibariyle adayların 31 yaşından gün almamış olması şarttır ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

İşgücü talebimize ilan edilen ön lisans programından mezun olan adaylar başvurabilecektir ve emeklilik, yaşlılık veya malullük adı altında herhangi bir ödeme almıyor olmak.

Eksik evrakla başvuran veya ilanda belirtilen şartları taşımayan adaylar hakkında tutanak düzenlenerek, başvurusunun kabul edilmediği İŞKUR’a bildirilecektir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Mezun oldukları okul bölümüyle ilgili mesleki terim 1 soru 10 puan üzerinden, mesleki yapı malzemesi 1 soru 10 puan üzerinden ve teknik konulardan 2 soru 15 şer puan üzerinden mesleki alanda 50 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Elektrik Mühendisi Alımı İSTAÇ KPSS’siz Duyurusu

Yapılan değerlendirme sonucunda sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puan ortalamasının %50’si, KPSS puanının %50’si alınarak başarı puanı ve sıralaması belirlenecektir ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle talep edilen işçi sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kamu İşçi Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 11.3.2022 olarak açıklandı.

TCDD web sitesi (tcdd.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formu mavi tükenmez kalemle doldurulup imzalanmış olarak teslim edilecektir.

Başvuru işlemleri için adayların İŞKUR Stesi üzerinden online işlem yapmaları gerekiyor.

iskur.gov.tr

kamupersonelialimi.net haberidir.

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

 

TCDD İşçi Alımı işkur

TCDD İşçi Alımı işkur ilanları

İş Başvuru Belegeleri

Nüfus cüzdanı aslı evrak tesliminde gösterilecektir,

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden) alınacaktır.

Adli sicil kaydı bulunanlar, adli sicil kaydında geçen kararlarla ilgili mahkeme kararlarını getirecektir.

Öğrenim belgesi fotokopisi (Öğrenim belgesinde alanı/dalı belirtilmiş olacaktır.) veya E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan barkodlu Mezun Belgesi

Askerlik durum belgesi (Getirecekleri belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtilecektir.),

E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi

KPSS Sonuç Belgesi (26.11.2020 açıklama tarihli)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP