DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜİK Daire Başkanlarının Aylıkları ve Makam Tazminatları Artırıldı

TÜİK Daire Başkanlarının Aylıkları ve Makam Tazminatları Artırıldı

4 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararı ile TÜİK daire başkanları yönetici tazminatlarında ve aylıklarında artışa gidildi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:05
TÜİK Daire Başkanlarının Aylıkları ve Makam Tazminatları Artırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelir İdaresi Daire Başkanına Denk Tutuldu

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye İstatistik Kurumu Daire Başkanlarının makam tazminatları 2000’den 3000’e çıkarıldı. Aynı zamanda aylık cetvelindeki sıraları da 1 sıra yükseltildi. Böylelikle aylıklarında da bir miktar artış yaşanması mümkün olacak. Yapılan düzenlemede daire başkanlarının gelir idaresi daire başkanları ile aynı seviyeye getirildiğini söyleyebiliriz. 

Yapılan bu değişiklik Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girdi. Dolayısıyla bir sonraki aylık döneminde ve makam tazminatı hak edişinde yeni değişikliğin uygulaması görülebilecek. Türkiye İstatistik Kurumu son dönemlerde etkili çalışmaları ile biliniyordu. Ekonomik verilerden sosyolojik verilere kadar pek çok konuda önemli istatistikler elde ediliyordu. 

TÜİK bünyesinde iptal edilen 3 de kadro bulunuyor. Bunlar personel, strateji ve destek hizmetleri daire başkanlıkları oldu. Bu kadrolarda görev yapanların durumu hakkında bir düzenleme yapılmadığı görülüyor. Bu makamlarda görevlerin vekaletle yürütülmesi nedeniyle düzenleme yapılmadığı düşünülüyor. Dolayısıyla sadece TÜİK Başkanlarının bu düzenlemeden faydalanması bekleniyor. 

Uygulamaya ilişkin soru işaretleri de zaman içerisinde kurum tarafından giderilecek ve personellere gereken duyurular yapılacaktır. Ayrıca görevi sona ermesine rağmen 375 ek 18 kapsamında olan personellerin de bu düzenlemeden istifade edebileceklerini kaydetmek gerekir. Normal bir şekilde görevden alınınca bu maddeden istifade edenler tazminat hakkı elde edecek.

İlginizi Çekebilir:  İŞKUR Türkiye İş Kurumu 200 Personel Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP