DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Günlük 110 TL Harçlıkla İŞKUR Meslek Edindirme Kursları

Günlük 110 TL Harçlıkla İŞKUR Meslek Edindirme Kursları

Hem meslek sahibi olabilmek hem de günlük 110 TL harçlık alabilmek İŞKUR Meslek Edindirme Kursları ile mümkün. Üstelik de sertifikalı.

ABONE OL
10 Mart 2022 10:00
Günlük 110 TL Harçlıkla İŞKUR Meslek Edindirme Kursları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR Meslek Edindirme Kursları

İŞKUR yurdumuzda iş arayanlar ile işçi arayanları bir araya getiriyor ve yıllardır milyonlarca vatandaşın iş sahibi olmasını sağlıyor. 2022 yılı meslek kursları da veren İŞKUR’un bu kursları sayesinde vatandaşların meslek edinebilmeleri ve ilgili sektörlerde istihdam imkanına erişebilmeleri mümkün olmakta. İŞKUR kursları öğrenci, ev hanımı ve işsiz gibi toplumun her kesiminden kişiye özel olarak veriliyor. Sizler de İŞKUR kurslarına katılanlar arasına girip meslek edinerek sertifika sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda İŞKUR tarafından sağlanan iş ilanları ile de iş sahibi olabilmeniz mümkün.

Meslek Garantili İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Nedir?

Meslek sahibi olmayan kişilerin sertifika da alarak meslek edinebilmeleri ve mesleki becerilerini ilerleterek istihdam kolaylığını arttırabilmek için İŞKUR Meslek Edindirme Kursları verilmektedir. Bu kurslar doğrudan İŞKUR tarafından sağlanır. Kurslara katılım sağlayan kursiyerlere, İŞKUR günlük ödemeler yapmaktadır.

İŞKUR Kurslarına Katılım Şartları Neler?

İŞKUR’un sağladığı bu mesleki eğitim kurslarına katılmak isteyen kişilerin belirli şartlara sahip olmaları istenmektedir. İŞKUR’un sertifikalı kurs programlarına katılabilmek için mutlaka İŞKUR kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda 15 yaşını tamamlamış olmak, eğitim alınmak istenilen meslek ile ilgili koşullara sahip olmak, iş ve meslek danışmanlığı uygulamalarına katılmak aranan şatlar içinde yer almaktadır. Ayrıca bu şartlardan başka SGK’dan emekli aylığı alınmıyor olması da çok önem taşımaktadır.

Sertifikalı İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Ne Kadar Sürüyor?

İŞKUR’un sağladığı meslek eğitim kurslarında günlük 5 – 8 saat, haftalık 6 günde 30 – 40 saat olarak eğitim verilir. Programın tamamı ise 160 günlük bir fiili eğitimi içerir.

İŞKUR Meslek Edindirme Kursları İçin Günlük Yapılan Ödemeler Ne Kadar?

Meslek edindirme eğitim programlarına katılan tüm kursiyerlere İŞKUR günlük bazda ödemede yapmakta. Kursa işsiz olarak katılan kursiyerlerin eğitim süresinde yemek, yol gibi masraflarının kurum tarafından karşılanması düşünülerek günlük katılımlara İŞKUR ödemeler yapmakta. İŞKUR’un bu kurs programları için yapılan ödemelerde kurs programlarına göre farklılıklar olmaktadır.

Meslek edindirme İŞKUR kurs programlarında %50 istihdam garantili sanayi sektörü kursları için 106.34 TL, %50 istihdam garantili mesleki eğitim kursları için 65.44 TL ödeme yapılmaktadır. Programlara katılan kursiyerler tarafından İŞKUR tarafından herhangi bir ücret ödemesi istenmemektedir. İŞKUR Meslek Edindirme Kursları İçin programlara katılmak isteyen adaylar, İŞKUR’un 81 ilde bulunan “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri” ya da “Hizmet Merkezleri” aracılığı ile şahsen başvuruda bulunmalılar.kamupersoneliali.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP