DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devletten Karşılıksız 27 Bin TL

Devletten Karşılıksız 27 Bin TL

Konuya dair olarak yapılmış olan açıklamada, Ziraat Bankası'na gelerek Konut Hesabı açın. En az 3 sene olmak şartı ile birikim gerçekleştirerek ilk dairenizi aldığınız esnada toplam olarak birikiminizin %20'sine kadar devlet katkısı hesaplarınıza eklensin. sözleri kullanıldı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:22
Devletten Karşılıksız 27 Bin TL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devletten Karşılıksız 27 Bin TL

Ziraat bankası Konut hesabı uygulaması ile birlikte kişilerin yurtiçinde ilk ve tek konut satın almaları halinde devlet tarafından desteklenmekte.

Kendi ismine kayıtlı olarak konutu bulunmayan bütün Türk vatandaşları uygun faiz oranları ile birlikte ek olarak devlet katkısı da alarak konut sahibi oldukları için bu uygulama ile hem vatandaşları tasarrufa yönlendiriyor hem de ülke geneli içnde konut sahibi olma oranını arttırmış oluyor.

Ziraat Bankası içinde hesap açtırarak 3 yıl birikim gerçekleştirenlere yüzde 20 devlet desteği verilmekte.

36 veya 47 aylık vadeler ile devlet desteklerinin 26.995,96 olarak açıklanmış durumda.

Verilmekte olan desteklerden faydalanmak isteyen kişilerin birtakım koşulları sağlaması gerekmekte.
 

Kimler Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan Yararlanabilir?

07.04.2015 tarihi itibari ile bütün olarak kendi adına kayıtlı bir konut sahibi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Konut satın alımı işleminden önce en az 36 ay boyunca düzenli birikim gerçekleştirenler.

Konut satın alma işlemi yapıldıktan sonra 6 (altı) ay içinde gerekli olan belgeler ile birlikte Bankaya başvuranlar Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan faydalanabilecekler.

Düzensiz ödeme yapılması durumunda devlet katkısı kazanma hakkı maalesef kaybolacaktır.

Devlet katkısı alma işlemi için başvurulan daire dışında, 07.04.2015 tarihi itibari ile devlet katkısına konu olacak nitelikte başka bir konut alınmamış olunması gerekiyor.

En az 36 aylık düzenli birikimini tamamlayan ve konut alımı yapan katılımcılar konut hesabı için Devlet katkısı başvurusu yapabilecektir.

Vatandaşların hesap kapama ve başvuru için gerekli olan işlemlerini konut alımı yapıldıktan ve tapu belgesi edinildikten sonra yapmaları zorunludur.

Katılımcıdan İstenen Belgeler Nelerdir?

Tapu belgesi aslı gerekli

Vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekli

Kat irtifakı bulunan (kat mülkiyeti bulunmayan) tapuların yapı kullanma izin belgesinin aslı gerekmekte.

Eğer başvuran kişilerin kat mülkiyetli olmayan konutlar için yapı kullanma izin belgesi bulunmaması durumlarında ise yapı kullanma izin belgesi alınana kadar konut hesaplarının kapatılmaması ve düzenli birikimlerin devam etmesi zorunludur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP