DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Partiden 12 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak teklif

AK Partiden 12 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak teklif

AK Parti yetkilileri tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine 39 madde içeren bir teklif verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmuş olan bu teklif Çevre Ajansı teklifi olarak geri dönüşüm alanında Türkiye'nin geleceğini etkileyen bir teklif olduğu belirtilmekte.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:27
AK Partiden 12 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak teklif
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Partiden 12 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak teklif

AK Parti yetkilileri tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine 39 madde içeren bir teklif verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmuş olan bu teklif Çevre Ajansı teklifi olarak geri dönüşüm alanında Türkiye’nin geleceğini etkileyen bir teklif olduğu belirtilmekte.

AK Parti’nin çok uzun süreler boyunca üstünde çalışmış olduğu ve hem yaşam standardını hem Türkiye içinde şehirlerimizi ve ekonomimizi yüksek oranda etkileyecek olan Çevre Ajansı kurulmasına ve takibine ilişkin düzenlemede sona gelinirken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına kanun teklifi sunulmuş bulunmakta.

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan teklif toplam olarak 39 maddeden oluşuyor ve özellikle sıfır atık ve geri dönüşümle ilgili konularda dünya standartlarının üstünde köklü olacak bir şekilde değişiklikler düzenleme ile hayata geçirilecek.

Kanun teklifinin TBMM’ye sunulduğu AK Partili Mehmet Muş tarafından açıklandı. Türkiye genelinde yapılacak olan bu düzenlemelerin ülke genelinde ekonomiye 6 milyar euroluk bir katkı sağlayacağı belirtildi.

60 BİN LİRA CEZA

Konu ile ilgili olarak Mehmet Muş yapmış olduğu açıklamalarda şu açıklamalara yer verdi:

“Yapılan teklif ile bazı ürünlerde geri dönüşüm planlaması yapmaktayız. Sıfır atık sistemi kurmayan şirketlere para cezası verilecek. Bu şekilde millet olarak gerçekleştireceğimiz bu proje ile sıfır atık yönetim sistemini kurmayanlar buna dair idari para cezası kesilecek. Örnek vermek istersek Benzin, naftalin depolanması gibi konular ile ilgili kurallara uymayanlar 60 bin liraya kadar cezalandırılacak.

“12 BİN İSTİHDAM”

Meclis Başkanlığına 39 maddelik yasa teklifimizi sunduk. Düzenlemenin getireceği neticelerler ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlanacaktır. 12 bin istihdam ve ülke ekonomisine 6 milyar euro gibi bir katkı sunacak bir düzenleme söz konusu. 2021’in başında geri dönüşüm kapsamında ekonomiye kazandırılacak materyaller vs. olacak.

Umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere para cezası getiriyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP