DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanlığı Güncel Personel Alımı Duyurusu

Ticaret Bakanlığı Güncel Personel Alımı Duyurusu

Ticaret bakanlığı güncel kamu personeli alımı 2022 yılı için Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece kadrolarda çalıştırılmak üzere, giriş sınavı ile Ticaret Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

ABONE OL
12 Nisan 2022 23:41
Ticaret Bakanlığı Güncel Personel Alımı Duyurusu
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı Uzman Kamu Personeli Alımı 2022

Ticaret bakanlığı kamu personeli alımı 2022 duyuruları ile Genel İdare Hizmetleri kadrolarına alınmak üzere, giriş sınavı ile belirtilen branşlarda ve sayılarda Ticaret Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

1. Ticaret bakanlığı kamu personeli alımı 2022 ilanları için iş başvurusu yapacak olanların Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

2. Ticaret uzman yardımcısı alımı 2022 ilanları için adayların dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

3. Bakanlık memur alımı ilanı için başvuru düzenlemek isteyenlerin Yazılı sınav tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

4. Güncel iş ilanları kapsamında çalışmak isteyenlerin Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olması ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Ambulans Ve Acil Yardım Teknikeri Alımı

5. Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Bilgileri

• Son başvuru tarihi 15.04.2022 olarak açıklandı.

• İş başvurusu yapmak isteyen vatandaşların aşağıda yazılı olan internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP