DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım Ve Orman Bakanlığı Hibe Desteği Kimlere Yapılacak

Tarım Ve Orman Bakanlığı Hibe Desteği Kimlere Yapılacak

Tarım Ve Orman Bakanlığı hibe desteği açıklaması yaptı. 100 Bin TL tutarında hibe desteği hangi meslek gruplarına verilecek?

ABONE OL
7 Mart 2022 10:01
Tarım Ve Orman Bakanlığı Hibe Desteği Kimlere Yapılacak
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım Ve Orman Bakanlığı Hibe Desteği

Belirlenen meslek grupları içinde bulunan ülke vatandaşları, Hükümet tarafından düzenlenmiş olan çeşitli hibe programları kapsamında destek verilmeye devam edilmekte. Hibe paketleri, hem vatandaşların bütçelerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlanması için düzenlemiştir. Aynı zamanda ülke içi istihdamın da arttırılmasında fayda sağlamış oluyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet destekli hibe paketleri konusunda, vatandaşların çeşitli alanlarda istihdam edilerek bu şekilde ülke ekonomisine katkıda bulunmasına aracı olan kurumlardan biridir. Tarım ve Orman Bakanlığı, belirlenmiş meslek grupları içinde bulunan vatandaşlara, 100 bin TL’lik bir hibe desteği yapacağını bildirdi. Sözü edilen bu hibe paketlerinden yararlanmak isteyen kişiler, hibenin hangi meslek gruplarına verileceğini merak ederek konuyu araştırıyorlar.

100 Bin Liralık Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı 100 bin TL’ye kadar nakit desteğini “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi” adı altında geliştirdi. Bakanlık bu hibe desteğinin gerekli başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlara verileceğini duyurdu. Bakanlığın açıklamasının ardından Devlet desteği alarak iş kurmak isteyenler konuyu araştırıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Hibe Desteğini Kimlere Verecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı bin TL’lik hibe desteğinin verileceği meslek gruplarını açıkladı. Desteğin meslek gruplarına göre değişiklik gösterebileceği de göz önünde bulundurulmalı.

Tarım ve Orman Bakanlığı hibe desteğinden yaralanabilecek olanlar;
Meslek Yüksekokulu mezunları
Hayvancılık, tarım, gıda, su ürünleri ve ormancılık bölümü mezunları

İlginizi Çekebilir:  Osmangazi Belediyesi Güncel Sürekli İşçi Alımı

Hibe Desteği Başvurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı hibe desteğine başvuru yapmak isteyen kişilerin, konu dair meslekleri ile ilgili bir proje geliştirmeleri ve bu projeyi 15 Mart 2022 gününe kadar bakanlığın internet sitesine yüklemeleri gereklidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP