DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarih Verildi 2022 Yılında İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 50 Düşecek

Tarih Verildi 2022 Yılında İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 50 Düşecek

İkinci el otomobil fiyatlarıyla ilgili önemli gelişmeler olacağı açıklandı. Döviz kurunda meydana gelen gerileme ardından otomobil sektöründe hareketlenme yaşandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:44
Tarih Verildi 2022 Yılında İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 50 Düşecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 İkinci el otomobil senenin son dönemleri ve 2022 başlarında heyecan veren gelişmelere dikkat çekiyor. Hareketli günler geçiren otomobil sektöründe araç piyasasının gerileme ve hareketlenme sürecine girmesi yenilikleri de beraberinde getireceğe benziyor.

2022 İkinci El Araba Fiyatlarında Yarı Yarıya Düşüş

İkinci el araba fiyatlarında yarı yarıya düşüş olduğunu belirten firma yetkilileri, döviz kurundaki değişiklikler ardından yeni gelişmelere de dikkat çekiyor.

İkinci el araba fiyatlarında yüzde 50’lik oranda meydana gelen düşüşün, odak noktasında değişiklik meydana getiriyor. Hareketlilik sıfır araçlarda da görülüyor.

2022 Sıfır Otomobiller Bollaşacak

Sıfır otomobil satışlarının bollaşacağı yönündeki yorumlar gün geçtikçe artıyor. Otomobil sektöründe ikinci el araç fiyatlandırması ve firma verileri krizin etkileri azaldıkça değişimin de kendiliğinden geleceğini açıklıyor.

Bu kapsamda 2022 senesinin sektör açısından daha da verimli olacağının altı çizildi. Sıfır otomobillerin bollaşacağı, ikinci el arabaların da makul seviyeden satılmaya devam edileceği belirtildi.

Şu an için sıfır araçlarla ikinci el araçlar arasındaki fiyatlar epey fazla bulunuyor. Otomobil markalarının fiyatlarını düşürmesine rağmen yerli araçlara olan eğilim de dikkat çekiyor.

Güncellenen fiyatlar konusunda endişeler artsa da diğer yandan yeni araç fiyatlandırmaları alıcıları da heyecanlandırıyor. İndirimlerin önümüzdeki sene de düzenli olarak devam etmesi bekleniyor.

İkinci El Piyasası Fiyat Değişimleri Daha Zor

İkinci el araç piyasası değişiminin sıfır araç piyasasındaki değişimlere göre daha yavaş ilerlediği biliniyor. Sıfır araçların fiyatları birden geri çekilirken ikinci el piyasasında durum aynı şekilde ilerlemiyor.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi Dabel Kuruluşu İşçi Alımı

Ancak önümüzdeki dönemde genel olarak otomobil fiyat dengesinin sağlanacağı tahmin ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP