DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Açıklandı

Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından 83. dönem ÖGG sonuçları erişime açıldı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:55
Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sonuçlar Açıklandı
Özel Güvenlik Temel Eğitim Betmoon sınavı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılmıştı. Bu sınava giren binlerce aday sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Sonuçlar EGM tarafından açıklandı. Sonucunu görmek isteyen adaylar kurumun internet adresinden görüntüleyebilirler. 13 Eylül tarihinde yani dün sonuçlar erişime açıldı. Adaylar bu tarihten itibaren sonuçları görebilirler. TC kimlik numarası ve güvenlik kodu ile sonuçları görmek mümkündür. 

Özel güvenlik sınavında yazılı sınav ile uygulama sınavının ortalaması alınır. Aritmetik ortalamanın en az 60 olması gerekir ki adaylar başarılı sayılsın. Sınavdan başarılı olan adaylar özel güvenlik sertifikası alacaktır. Bu sınavda başarılı olamayan adaylar yeniden sınava girebilecektir. Ancak bir kişi en fazla 4 kez sınava girebilir. 4 sınava girip geçemeyen adayların sınav hakkı sona erer. 

Özel Güvenlik Olma Şartları
Özel güvenlikler hastane, okul, banka gibi pek çok alanda çalışmaktadır. Hem kamu hem de özel sektörde iş imkanları mevcuttur. Ancak bunun için özel güvenlik sertifikası almak gerekir. Özel güvenlik olmak isteyenler öncelikle bu alandaki kurslara giderler. Silah taşıma ruhsatı olmayan güvenlikler için bu kurslardan sertifika almak yeterlidir. Ancak banka gibi yerlerde görev alan ve silah kullanan kişilerin EGM’den sertifika alması gerekir. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra yazılı ve uygulama sınavından başarılı olanlar sertifika alacaktır. Şu an açıklanan sonuçlar ile bu sertifikayı almaya hak kazananlar belli oldu. 

Özel güvenlik olmak isteyenlerin sabıka kaydı olmamalıdır. Silahlı müracaat edenler 21 yaşını, silahsız müracaat edenler ise 18 yaşını doldurmalıdır. Adaylar en az lise mezunu olmalıdır. Bu görevi yerine getirmek için sağlık engeli bulunmamalıdır. Vardiyalı çalışma sistemine uyumlu olunmalıdır. Kamu haklarından mahrum bulunulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Ereğli Belediyesi Güvenlik Görevlisi Alımı

Şartları sağlayan ve usulüne uygun şekilde sertifika alan kişiler özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilebilirler. Bunun için adaylar hem kamu hem de özel sektörde iş ilanlarına başvuru yapmalıdır. Aldıkları sertifika ile ÖGG alım şartlarını sağlamış olurlar. Bu şekilde iş imkanı elde edebilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP