DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OHAL Komisyonu Kararları İstinaf Mahkemelerine Ulaştı

OHAL Komisyonu Kararları İstinaf Mahkemelerine Ulaştı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ihraç edilen kamu personellerinin başvurularını inceleyen OHAL Komisyonu tarafından verilen kararlar istinaf mahkemelerine ulaştı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
OHAL Komisyonu Kararları İstinaf Mahkemelerine Ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ret Ağırlıklı Sonuçlar
OHAL Komisyonu kurulduğu günden bu yana 130 binin üzerinde başvuru aldı. Bu başvurulardan yarısından fazlasını karara bağlayan Komisyon hali hazırda başvuruları incelemeye devam ediyor. Komisyon tarafından verilen kararlar ise Ankara’daki idare mahkemelerine gönderiliyor. İdare mahkemelerinden de kararlar çıkmaya başladı. Öyle ki kararlar istinaf mahkemesine dahi ulaştı. Verilen kararların pek çoğunun ret yönünde olduğunu da ifade etmek gerekir.

Dolayısıyla OHAL Komisyonu tarafından başvurusu reddedilen kimselerin mahkeme başvurularının çoğunluğu da ret ile sonuçlanıyor. 

İdare mahkemelerinden verilen kabul kararları az da olsa bulunuyor. Mahkemelerin verdiği kararlara karşı ise kurumlar Nakitbahis bir üst mahkemeye itiraz etmektedirler. Buradan da yürütmeyi durdurma kararı talep edilmektedir. Birkaç dosyada da bu durumun yaşandığı kamuoyuna yansımıştı. Verilen kararların ortak bir platformda paylaşılmıyor olması da bu konuda çıkarım yapmayı güçlendiriyor. 

OHAL Komisyonu’nun kabul kararı verdiği kimseler ise doğrudan göreve başlamaktadır. Bu kişiler geriye dönük olarak tüm mali haklarına kavuşmaktadır. Geriye dönük olarak maaşları ödenmektedir. Aynı zamanda sigorta primleri de yatırılmaktadır. Böylelikle hak kayıpları telafi ediliyor. Ancak tazminat ödemesi yapılmıyor. OHAL Komisyonu kararları kişinin kendisine tebliğ edilmekte ve aynı zamanda da OHAL Komisyonu internet sayfasında görüntülenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi MUTTAŞ 10 Güvenlik Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP