DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GSB, 3243 Personel Alımı Mülakat Sonuçlarını Açıkladı

GSB, 3243 Personel Alımı Mülakat Sonuçlarını Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı internet adresi üzerinden yayınlanan duyuru ile 3243 personel alımı için yapılan mülakat sonuçlarının belirlendiği ifade edildi.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
GSB, 3243 Personel Alımı Mülakat Sonuçlarını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atama İşlemleri Nasıl Yapılacak?
6 ile 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3243 personel alımı için mülakatlar yapıldı. Bu tarihten itibaren sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylara beklenen haber Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık adayların giris.gsb.gov.tr adresinden sonuçları öğrenebileceklerini duyurdu. Sınav sonuçlarında asıl adaylarla birlikte yedek adaylar da belirlendi. 

Mülakat sonucu başarılı olan adaylar daha önce başvuru yaptıkları il müdürlüklerine giderek istenilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. Bunun için belirlenen tarih aralığı 19 ile 23 Ağustos tarihleri arasındadır. Bu tarihler dışında gelen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra belgelerin şahsen teslim edilmesi gerekmektedir. Yakınların belgeleri getirmeleri kabul edilmemektedir. Ancak doğum ya da askerlik gibi mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda bu durumların belgelenmesi şartıyla adayların yakınları belgeleri teslim edebilecektir. 

GSB Sınav Sonucuna İtiraz 
Sınav sonucu beklediği gibi gelmeyen adaylar 7 işgünü içerisinde itirazlarını gerçekleştirebilirler. Yazılı bir dilekçe ile itirazın yapılması gerekmektedir. İtirazlar, kurul tarafından görüşülecek ve 10 işgünü içerisinde yanıt verilecektir. Eğer sonuçlar itiraz neticesinde de değişmez ise bu durumda mahkeme yolu açılacaktır. Mahkemenin verdiği karara ise tarafların uyması zorunludur. 

İstenen Belgeler
19 ile 23 Ağustos tarihleri arasında teslim edilmesi gereken belgeler arasında beyan formu yer almaktadır. Bu formu matbu bir şekilde kurumlardan elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra güvenlik soruşturması için doldurulması gereken form da bulunmaktadır. Bu form iki nüsha olarak düzenlenecektir. 2018 yılında girilen KPSS sınavına ait sonuç belgesi de istenilen belgeler arasında yer almaktadır. Belge üzerinde doğrulama kodunun bulunması Betorder şarttır. teslim edilmesi gereken belgelerden bir diğeri de diplomadır. Eğer kişi yurtdışından mezun ise aldığı diplomanın ülkemizde esas alınıp alınamayacağına ilişkin denklik belgesini de sunması gereklidir. 

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi MUTTAŞ 10 Güvenlik Alımı

Erkek adayların e devlet üzerinden alacakları askerlik durum belgesini de sunmaları gerekmektedir. Buna ek olarak 6 adet vesikalık fotoğraf, eğer yapılmışsa yüksek lisans ve doktora belgeleri ve diğer belgeler.

Adayların verecekleri bu belgelerde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde atama hakkının kaybedilmesi söz konusu olabilecektir. ayrıca verilen bilgilerde yanlışlık olması durumunda kişi hakkında soruşturma dahi açılması söz konusu olabilecektir.  

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra güvenlik soruşturması yapılacaktır. Soruşturma neticesinde herhangi bir sorunu olmayan adayların atamaları gerçekleştirilecek ve adaylar görevlerine başlayacaklardır. Eğer güvenlik soruşturmasında bir sorun yaşanırsa bu durumda yedek adaylar çağrılabilecektir. Güvenlik soruşturmasının ise ne kadar süreceği bilinmemektedir. Zira emniyet güçleri bu konuda araştırma yapmakta ve kuruma yanıt vermektedir. Bu yanıtın ardından güvenlik soruşturması süreci nihayete ermiş olmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP