DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Görev Yapan Koruyucu Kıyafet 5 Bin Personele Verilecek

Görev Yapan Koruyucu Kıyafet 5 Bin Personele Verilecek

AFAD bünyesinde çalışan ve tehlikeli işlerde görevli personele 4 bin lira değerinde koruyucu kıyafet giyim malzemesi verilecektir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:06
Görev Yapan Koruyucu Kıyafet 5 Bin Personele Verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 Bin 312 Personel Yararlanacak Koruyucu Kıyafet

2019 yılı Toplu Sözleşme hükümlerine göre AFAD ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde görev yapan ve kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer gibi atık zehirli malzemelerin denetimi için çalışan personele koruyucu kıyafet giyim malzemesi verilecektir.

AFAD ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan anlaşma ile koruyucu giyim malzemesinin nasıl verilmesi gerektiği görüşüldü. Şu an için 5 bin 312 personele malzeme verilecektir. Bu personellere verilecek olan malzeme üstün koruyucu özelliklere sahiptir. Dışarıdan gelecek olan kimyasal, biyolojik ve radyolojik tehditlerden koruyacaktır.

Personellere verilecek olan koruyucu giyim malzemeleri ihale usulü ile alınacaktır. Bu ihaleler merkezde Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından taşrada ise İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. 

Koruyucu kıyafet kullanacak personel bu kıyafetleri giymeyi kabul ettiğine dair taahhüt verecektir. Çalışma saatlerinde her zaman olmasa da tehlike arz eden durumlarda bu kıyafetleri giyilmesi zorunlu olacaktır. 

AFAD bünyesinde çalışan personellerin yanı sıra, geçici olarak AFAD’da görevlendirilen personellere de gerekli ise bu malzemeler temin edilecektir. Ödenek yetersizliğinden ötürü Aralık 2020’de göreve başlayan personellere kıyafet verilemeyecektir. Personel herhangi bir sebeple görevden ayrılırsa kıyafetleri iade etmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi Dabel Kuruluşu İşçi Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP