DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EPDK Duyurular Elektrikte Sınır Değiştirildi

EPDK Duyurular Elektrikte Sınır Değiştirildi

EPDK duyurular ile elektrik için flaş karar açıklandı. Sınır resmi olarak değiştirildi ve konu ile ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu harekete geçti

ABONE OL
13 Mart 2022 12:00
EPDK Duyurular Elektrikte Sınır Değiştirildi
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Flas Elektrik Kararı EPDK Duyurular

Elektrikle ilgili olarak verilen karar için EPDK resmi duyuru yaptı. EPDK duyurular ile sınırın değiştiği açıklandı. Güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisleri için azami gücü 10 kilovata kadar olanların, azami kurulu güç sınırı 25 kilovata çıkarılmıştır. Resmi Gazete’de yayımlanan karar yürürlüğe girmiştir. Detayları kamupersonelialimi.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Karar göre lisanssız GES’lerde, kurulu güç üst sınırı 10kW’tan 25kW’a çıkarılmıştır. EPDK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun aldığı kurul kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak “10 Kilovata Kadar Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisleri için Usul ve Esaslar”ın ismi “25 Kilovata Kadar Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisleri için Usul ve Esaslar” şeklinde değiştirilmiştir.

Aynı şekilde “10kW’a Kadar Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisleri İçin Usul ve Esaslar” olarak adlandırılan Usul ve Esasların ismi de “25kW’a Kadar Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesisleri İçin Usul ve Esaslar” olarak düzenlenmiştir.

Sınır Değişti EPDK Duyurular İle Açıkladı

Yapılan bu ‘’Usul ve Esaslar’’da ki değişiklik kapsamında, bağlanacak GES’lerin toplam kapasitesi ve Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik uyarınca bağlanacak olan tesislerin kapasitesi, bu tesislerin bağlanacağı dağıtım transformatörünün İlgili Şebeke İşletmecisine ait transformatör olması durumunda transformatör gücünün yüzde ellisini aşmayacaktır.
Başvuru yapan kişinin transformatörün sahibi olması halinde ise bir tüketim tesisiyle ilişkilendirilmiş olan üretim tesisinin kurulu gücü 25kW ile sınırlı olacak şekilde sözü edilen kapasitenin transformatör gücü kadar olabilmesi mümkün olacaktır. kamupersonelialimi.net haberidir.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi Dabel Kuruluşu İşçi Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP