DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Döviz Kuru ve Altın Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Döviz Kuru ve Altın Açıklaması

Piyasa üzerinde ciddi dalgalanmalar söz konusu olmakta ve bu durumun önemli ölçüde kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Döviz Kuru ve Altın Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Döviz kuru ve altın piyasası sürekli olarak dalgalanmaya devam etmekte ve kurun yaşadığı dalgalanmanın kalıcı mı yoksa geçici mi bir durum olduğu merak edilmektedir.

Cumhurbaşkanı Bu konuda yaptığı açıklamada geçici bir durum olarak bu durumu ifade etmektedir.

Hem yüksek faiz hem de yüksek enflasyon durumunun yarattığı ekonomik bunalım aynı zamanda döviz üzerinde de etkisini göstermektedir.

Bu nedenle geçici bir durum olarak bu dalgalanma ifade edilmektedir.

Hem fiyat istikrarını sağlamak hem de altın döviz üzerindeki geçici dalgalanmaların önüne geçmek amacıyla çalışmalar devam etmektedir.

Faiz ve Enflasyon Kuru Etkilemekte

Cumhurbaşkanından dolar ve altın açıklaması yapılmakta ve yapılan bu açıklamalardan doğrultusunda yılsonunda meydana gelen kapatmadan kaynaklı olarak yaşanan döviz kurundaki anlamsız dalgalanmanın geçici olduğu ifade edilmektedir.

Yapılan açıklamalar ve Türkiye ekonomisinin yüksek faiz aynı zamanda yüksek enflasyon buhranından kurtulmasını sağlamak amacıyla oldukça büyük bir mücadele verildiği ifade edilmektedir.

Türk Lirasına Göre Hareket Edeceğiz

Dolar ve altın piyasasındaki dalgalanmalar ne olursa olsun bizim için önemli olan her zaman Türk lirasıdır şeklinde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı bu durumu kendi paramıza göre yürütmemiz gerektiğini ifade etmiş ve bu şekilde ölçü olarak kendi parasını tercih etmeyenler için zorlu bir süreç olduğunu söylemektedir.

Kişilerin ellerinde bulunan dolar ve altını aynı zamanda bankaya yatırmaları ve bu şekilde zararlarının yine banka tarafından dolar ve altın kuruna bağlı olacak şekilde değişkenlik gösterip gerekli eklentilerin yapılacağı çağrısında bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı’nın Türk lirası çağrısı bu şekilde insanlar tarafından gerekli oranda karşılık bulduğu takdirde fiyatlar üzerinde istikrarın sağlanmasının çok daha kolay olacağı düşünülmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP