DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber

Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber

Milyonlarca araç ve taşıt sahibini çok yakından ilgilendiren reform niteliğinde değişiklikler gelmek üzere. İyi sürücülere çok düşük fiyat verilecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:10
Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı olan sayıb Türker Gürsoy, önümüzdeki günlere ilişkin olarak çok önemli gündem maddelerinden bir tanesinin de trafik sigortası olduğunu belirtti.

Sayın Türker Gürsoy, trafik sigortası ile ilgili değişikliklerin reform niteliğinde olacağını söyledi.

Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararları ile birlikte son günlerde sektörün ana gündemine oturmuş olan trafik sigortasındaki belirsizliğin, mahkeme kararları dikkate alınarak düzenlenmiş olan trafik sigortalarına ilişkin kanun taslağı ile beraber ortadan kalkacağını belirten SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, “SEDDK olarak önümüzdeki dönem içerisinde trafik sigortaları ile ilgili reform niteliğinde değişiklikler yapacağız.

Bu durumlara yönelik olarak, zorunlu trafik sigortaları işlemlerinde hizmet kalitesinin yükseltilerek sigortalı vatandaşların memnuniyetinin yükseltilmesine imkân sağlayacak doğrudan tazmin sistemine ait olarak en iyi dünya sistemlerini inceleyerek Türkiye için en uygun modelin geliştirilmesini hedefliyoruz” dedi.

İYİ SÜRÜCÜYE DÜŞÜK FİYAT

Trafik kuralı ihlalleri sonucunda uygulamış olan sürücü ceza puanları, sürücü ehliyetlerine el konulma süresi gibi riskler esas alınabilecek.

Bu genel bilgiler göz önünde bulundurularak sigorta skoru hesaplanması projesini, iyi sürücü-kötü sürücü ayrımı oluşmasına katkı sağlaması ve sigorta şirketlerinin primlerin daha adaletli ve dürüst bir şekilde yapılmasına imkân sağlaması hususunda oldukça önemsediklerini belirten Türker Gürsoy, gündemdeki diğer konuları şu şekilde anlattı:

“Sigorta Tahkim Komisyonu’nun bağımsızlığı ve tarafsızlığını güçlendirecek düzenlemelerin yanı sıra Sigorta Bilgi Merkezi’nin (SBM) veri paylaşımını düzenleyen ve SBM’nin fonksiyonlarını genişletecek kanun düzenlemeleri gündemimizde. Sigortacılık faaliyetlerinin tüm aşamalarında dijital süreçlerin kullanımına imkan verecek düzenlemeler de yapmayı amaçlıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi MUTTAŞ 10 Güvenlik Alımı

Öte yandan artık sermaye yeterliliğinin ötesinde, kurumsal yeterlilik kavramını sektörün gündemine taşımak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda iç sistemlerle ilgili çok önemli bir yönetmelik taslağı hazırladık.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP