DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

3 Kriterli Dosyada OHAL Komisyonu Kararını İptal Etti

3 Kriterli Dosyada OHAL Komisyonu Kararını İptal Etti

OHAL Komisyonu tarafından kamu görevinden çıkarılan bir başvurucu hakkında verilen ret kararı Ankara İdare Mahkemesi’nce bozuldu.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:56
3 Kriterli Dosyada OHAL Komisyonu Kararını İptal Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm İhraçları İlgilendiriyor
OHAL Komisyonu, KHK ile kamu görevinden çıkarılan personellerin başvurularını incelemeye devam ediyor. OHAL Komisyonu’ndan ret alan kimseler ise Ankara İdare Mahkemelerine başvuruda bulunuyor. Bu başvuruların ağırlıklı olarak ret yönünde sonuçlandığı biliniyor. Ancak başvuruculardan birisi hakkında verilen kabul kararı pek çok ihraç personeli umutlandırdı. Zira verilen kararda başvurucunun sendika, banka, okul ve tanık beyanlarına dayalı kriterleri FETÖ ile irtibat ve iltisaka yeterli olarak görülmedi. 

FETÖ’ye ait olduğu belirtilen Bankasya’da hesabı bulunan başvurucunun hesap hareketlerinin talimatlı olmadığı ifade edildi. Sendika üyeliği ise kararda hiç belirtilmedi. Okul kriterine dair mahkeme tarafından yapılan açıklamada ise normal bir vatandaştan Betboo öte bir bağ kurulamayacağı ifade edildi. Tanık beyanlarına dair yapılan açıklamalarda ise beyanların ikincil ve soyut açıklamalar olduğu ifade edildi. Ayrıca başvurucunun bylock kullanıcısı olmadığı da kişinin lehine olarak değerlendirildi. 

Ankara İdare Mahkemesi tarafından verilen bu karar diğer ihraç olan kamu personellerini de yakından ilgilendiriyor. Zira aynı durumda olan yüzlerce kişi de KHK ekli listelerine eklendi. OHAL Komisyonu’ndan ret almış bu kişilerin dosyaları da mahkemede görüşülecek ve karara bağlanacaktır. Mahkemenin OHAL Komisyonu kararını iptal etmesi durumunda kişi görevine iade edilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Muğla Belediyesi 48 Personel Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP