DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurular Paranızı Alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurular Paranızı Alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir son dakika duyurusu yaptı. Paralar hesaplara yatırıldı. Paranızı ATM’lerden alın. 230 milyon TL aktarıldı.

ABONE OL
1 Mart 2022 12:46
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurular Paranızı Alın
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurular: Paralar Yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurular ile çok önemli bir açıklama yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada 450 milyon TL’lik kış desteğinin 2. kısmı olan 230 milyon TL tutarında devlet yardımının, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) aktarıldığını söyledi.

Bakan Yanık açıklamalarında ayrıca, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların kış mevsiminden dolayı olumsuz etkilenmemeleri amacıyla hazırlanan 450 milyon TL’lik ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’nin de SYDV aktarıldığını bildirdi.

Vatandaşlara Destekler Ulaşıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık Konu ile ilgili olarak yer alan ifadelerinde İhtiyaç sahibi olan vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini belirtti ve bununla birlikte destekleri vatandaşlara ulaştırmayı sürdürdüklerini anlattı.

Hesaplara Ek Kaynak Da Aktarılmıştı

Ocak ve Şubat aylarına ilişkin hazırladıkları 450 milyon TL’lik ek kaynağın ilk kısmı olan 220 milyon TL’yi geçen ay SYDV’lere gönderdiklerini hatırlatan Bakan Derya Yanık açıklamalarının devamında hazırlanmış olan ek kaynağın vatandaşların isteklerinin karşılanması açısında kullanıma hazır olduğunu ifade etti.

Bakan açıklamasının devamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için hazırladıkları ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’yi de SYDV’lere aktardıklarını, Vakıflar aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarını ulaştırdıklarını, İki periyotta aktardıkları bu 450 milyon TL’lik ek kaynak ile önceliklerinin kış aylarında ihtiyaçların karşılanması olduğunu söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP